Partnerzy portalu

Platforma Obywatelska ma nowy zarząd regionu i w Szczecinie

Dziś ruszamy w bój o Polskę, bo wiemy, że nasi mieszkańcy i wyborcy oczekują jednego - prawdziwie dobrej zmiany dla Polski - mówił w Szczecinie szef zachodniopomorskiej PO Olgierd Geblewicz. Poinformował o zakończonych w sobotę wyborach w strukturach partii na Pomorzu Zachodnim.
  • W sobotę odbyły się wybory w strukturach zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej.
  • Wybrano nowy zarząd regionu i w Szczecinie.
  • O ich składzie poinformowali wybrani przed tygodniem przewodniczący - marszałek województwa Olgierd Geblewicz i poseł Arkadiusz Marchewka.

W zarządzie regionu PO znaleźli się m.in. marszałek senatu Tomasz Grodzki, europoseł Bartosz Arłukowicz, senator Magdalena Kochan oraz posłowie Sławomir Nitras i Arkadiusz Marchewka. W 14-osobowym zarządzie szczecińskiej PO na zastępców przewodniczącego zostali wybrani: miejska radna Urszula Pańska, marszałek Olgierd Geblewicz i poseł Sławomir Nitras.

"Cieszę się, że udało nam się zbudować tak mocną drużynę" - zaznaczył Geblewicz i podkreślił, że zarząd regionu składa się z osobowości zarówno ogólnopolskiej, jaki i zachodniopomorskiej oraz szczecińskiej sceny politycznej.

Czytaj też: Jakub Banaszek prawdopodobnym kandydatem PiS i OdNowy na prezydenta Warszawy

"Dziś ruszamy w bój o Polskę, bo wiemy, że nasi mieszkańcy i nasi wyborcy oczekują jednego - prawdziwie dobrej zmiany dla Polski, tego że wygramy nadchodzący bój o Polskę. Musimy być gotowi od zaraz" - mówił przewodniczący zachodniopomorskiej PO.

Senator Grodzki zaznaczył, że Pomorze Zachodnie to bardzo silny region Platformy Obywatelskiej.

"To jest czas mobilizacji, który możemy nazywać oliwieniem dużej formacji po to, by przygotować ją do wyborów (…), aby przyświecało nam tylko jedno hasło +po zwycięstwo+. Każdy dzień trwania obecnej władzy, pożera pieniądze nas wszystkich hydrą inflacji i drożyzny. Każdy dzień zadłuża nasz kraj, każdy dzień izoluje go na arenie międzynarodowej i pogrąża nas w mrokach średniowiecza, które marzą się niektórym przynajmniej członkom formacji rządzącej" - mówił senator.

Czytaj też: Nowy klub radnych w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego

Grodzki wezwał swoich partyjnych kolegów i koleżanki, by szli po zwycięstwo. " Przywróćmy Polskę rodzinie cywilizacji zachodniego świata, przywróćmy normalne życie dla nas, dla naszych dzieci i wnuków. Wygramy te wybory" - powiedział.

Senator Kochan oceniła, że obecny czas polityczny "nie jest łatwy" dla Polski. "To czas na to, by nie tylko z uporem maniaka, ale przede wszystkim walecznością upominać się o to, byśmy byli współtworzącymi Europę, żebyśmy byli prawdziwie osądzani przez niezawisłe i niezależne od władzy politycznej sądy" - podkreśliła.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!