Partnerzy portalu

Platforma wycięła rodziny z list, ale nie wszystkie

Władze PO nakazały usunięcie krewnych znanych polityków partii, ale nie wszystkich. Z list wycięci zostali m.in. Przemysław Sekuła i Aleksandra Ziętek.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Aleksandra Ziętek, córka posła PO Jerzego Ziętka, kandydowała z list tej partii do rady Katowic. W przeddzień rejestracji list, w czwartek 21 października, dostała esemesa od wicewojewody śląskiego Adama Matuszewicza. Napisał, że jest mu przykro, ale że została skreślona z listy wyborczej – podaje „Rzeczpospolita”.

Matuszewicz mówi, że starał się bronić kandydatki, ale z Warszawy przyszło jasne zalecenie, że trzeba skreślać. Pismo Zarządu Krajowego PO zobowiązało sztaby do „natychmiastowego skreślenia z list „osób spokrewnionych z posłami, senatorami lub osobami pełniącymi ważne funkcje publiczne i partyjne”. Stanowisko władz partii było „jednoznaczne”, ponieważ „takie przypadki muszą być wyeliminowane”, żeby „uniknąć zarzutów nepotyzmu”.

Poza Aleksandrą Ziętek PO wycięła z list m.in. Przemysława Sekułę, syna posła Mirosława Sekuły, szefa sejmowej komisji hazardowej i kandydata na prezydenta Zabrza (syn startował do sejmiku śląskiego), Agnieszkę Wykręt, córkę Adama Wykręta – posła z Bielska-Białej (kandydatkę do rady w Bielsku-Białej) i Aleksandrę Łukaszczyk, żonę wojewody śląskiego Zygmunta Łukaszczyka (kandydatka do rady w Żarach).

Co ciekawe, mąż Agnieszki Pomaski, posłanki PO, Maciej Krupa pozostał kandydatem partii do rady miasta w Gdańsku. Jerzy Fedorowicz junior, syn posła Platformy Jerzego Fedorowicza, nadal kandyduje do Rady Miasta Krakowa, podobnie jak Grzegorz Lipiec, mąż posłanki Katarzyny Matusik-Lipiec, sekretarz Rady Regionu Małopolska PO, który kandyduje do sejmiku województwa małopolskiego – pisze „Rzeczpospolita”.

Czytaj też:

Rodzinne dynastie idą na wybory

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!