Partnerzy portalu

Poboży o naporze migrantów: może to być akcja największa, jak do tej pory

  • PAP
  • 15 listopada 2021 - 09:54
Liczba migrantów po białoruskiej stronie granicy i oraz m.in. wyposażenie niektórych z nich w ręczne miotacze gazu wskazuje, że presja na granicę może być największa, jak do tej pory – ocenił w poniedziałek wiceszef MSWiA Błażej Poboży.

Poboży powiedział w poniedziałek w TVP1, że "jest oczekiwanie zarówno po stronie migrantów znajdujących się na obszarze przygranicznym Białorusi, jak (…) po stronie naszych wszystkich formacji zabezpieczających granicę (…), że właśnie dziś miałoby dojść do jakiegoś zmasowanego szturmu na naszą granicę".

Wyjaśnił, że, "od co najmniej dwóch dni krąży plotka wśród migrantów", że "z Niemiec miałyby przejechać przez Polskę autokary i przewieźć migrantów tranzytowo". Podkreślił, że plotka ta jest rozpuszczana przez służby białoruskie.

Przypomniał, że MSWiA podjęło działania, aby przeciwdziałać tej akcji dezinformacyjnej. "Bezpośrednio, kiedy ta plotka została sformułowana Pan minister Mariusz Kamiński na Twitterze (…) zdementował plotkę" - przypomniał Poboży.

Zapewnił, że migranci są informowani za pomocą esemesów, iż po polskiej stronie nie oczekują na nich żadne autokary i przejazd do Niemiec jest niemożliwy.

Według wiceministra "ten zmasowany napływ, który obserwujemy od kilkunastu godzin jest konsekwencją tej plotki".

"Liczba migrantów wskazuje, że może to być akcja największa jak do tej pory (…) i podejrzewamy, że ta eskalacja, to zaangażowanie może być większe, bo już wiemy (…), że migrantom rozdawane są np. ręczne miotacze gazu" - powiedział.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!