Partnerzy portalu

Podkarpackie: Administratorzy cmentarzy apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa

  • PAP
  • 30 października 2021 - 09:38
Administratorzy cmentarzy na Podkarpaciu apelują o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, czyli o zachowanie dystansu i zakładanie maseczek we Wszystkich Świętych i Zaduszki.

Administratorzy i kierownicy zarządów cmentarzy komunalnych w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu zapewnili w rozmowie z PAP, że nie ma i nie są przewidziane ograniczenia wizyt na nekropoliach. Cmentarze w okresie świątecznym będzie można odwiedzić o każdej porze.

"Cmentarze otwarte, nie mamy żadnych wytycznych, zaleceń żeby zamykać, czy ograniczać możliwość odwiedzania cmentarzy. Pogoda jest ładna, dużo ludzi już odwiedza groby bliskich" - przekazała PAP kierownik zarządu cmentarzy komunalnych w Rzeszowie Beata Sroka.

Na niektórych nekropoliach otwarte będą przez cały czas zarówno bramy, jak i furtki, a tam, gdzie bramy zostaną zamknięte przed samochodami, furtki zostaną otwarte przez cały czas.

Jak powiedział PAP Ryszard Siniewicz kierownik cmentarzy komunalnych w Przemyślu wszystkie bramy są otwarte i takie pozostaną do końca tygodnia.

Wszędzie jest natomiast apel o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, znanych już ogólnie w społeczeństwie, czyli o zachowanie dystansu i zakładanie maseczek. M.in. w Przemyślu przy wejściach będą karteczki przypominające o tych zaleceniach. Administratorzy i kierownicy zastrzegają jednak, że nikt nie będzie tego sprawdzał i pilnował.

"Mamy służby w gotowości postawione, ale to na drogach, na parkingach, na placach, które będą pomagać w organizacji ruchu. Natomiast na cmentarzach nikt nie będzie nikogo pilnował. Nie mamy takich możliwości. (…) Prosimy o stosowanie się do zasad. Jako zarządcy (cmentarzy) nie będziemy zwracać nikomu uwagi" - zauważył kierownik referatu komunalnego Urzędu Miasta w Krośnie Bartłomiej Bieszczad.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!