Partnerzy portalu

Podkarpackie: Narodowe Święto Niepodległości – nabożeństwa, koncerty, biegi

  • PAP
  • 9 listopada 2021 - 10:15
Na Podkarpaciu obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbędą się w wielu miejscowościach regionu. Zaplanowano m.in. msze św. w intencji ojczyzny, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, biegi uliczne.

Obchody z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbędą się m.in. w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie i Tarnobrzegu.

W Rzeszowie główne uroczystości odbędą się na Placu Wolności przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Przewidziano wystąpienia m.in. wojewody podkarpackiego i marszałka woj. podkarpackiego.

Z kolei o godz. 11.11 w czwartek w Rzeszowie wystartują zawodnicy w 9. PKO Biegu Niepodległości. Start i meta będą zlokalizowane na rzeszowskim rynku. Do tej pory zgłosiło się ponad 1500 osób. Wśród nich są zarówno amatorzy jak i zawodowi biegacze; medaliści mistrzostw Polski i największych imprez biegowych. Będą mieli do pokonania dystans 10 kilometrów.

W Przemyślu po mszy św. w bazylice archikatedralnej odbędzie się przemarsz pod pomnik Orląt Przemyskich. Zaplanowano także wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz zwiedzanie miasta "Śladami Orląt Przemyskich".

Na Sanie w Przemyślu odbędą się też "Biało-Czerwony Spływ Kajakowy" oraz przedsięwzięcie "Morsy z Biało-Czerwoną".

Natomiast w Krośnie w trakcie tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w miejscowej bazylice odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca prymasa Polski, kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W Tarnobrzegu w południe rozpocznie się bieg "Dzieci dla Niepodległości", a wieczorem zaplanowano koncert w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

Obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości odbędą się także w wielu innych miejscowościach regionu.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!