Partnerzy portalu

Podkarpackie: Żołnierze WOT ćwiczyli ze strażakami

  • PAP
  • 8 listopada 2021 - 15:10
Żołnierze z podkarpackiej brygady WOT ćwiczyli ze strażakami PSP m.in. zachowanie podczas wypadków komunikacyjnych, ratownictwo chemiczne oraz zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej – poinformował PAP w poniedziałek rzecznik podkarpackich terytorialsów kpt. Witold Sura.

Wojskowy dodał, że w ćwiczeniach, które odbyły się w miniony weekend, udział wzięli żołnierze 32. Batalionu Lekkiej Piechoty z Niska. "Terytorialsi współdziałali ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej z Niska, Nowej Sarzyny oraz druhami OSP z powiatu niżańskiego" - podkreślił kpt. Sura.

Szkolenie odbyło się w okolicy terminalu paliw w Łętowni. Jak zaznaczył rzecznik podkarpackiej brygady WOT, zajęcia były prowadzone w dwóch blokach szkoleniowych. "W jednej grupie żołnierze ćwiczyli elementy ratownictwa technicznego, a w drugiej trenowali ratownictwo chemiczne. W obu grupach żołnierze uczyli się niesienia kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej" - powiedział.

Zagadnienia prowadzili doświadczeni instruktorzy z PSP oraz druhowie z OSP.

Jak przypomniał kpt. Sura, to już kolejne szkolenia w tym roku z zarządzania kryzysowego żołnierzy podkarpackiej brygady.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. "Pług" powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu, Sanoku oraz Przemyślu.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!