Partnerzy portalu

Podlaskie: Apel o przestrzeganie reżimu sanitarnego i szczepienie się przeciwko COVID-19

  • PAP
  • Opublikowano: 21 października 2021 - 11:51
Publiczny apel o przestrzeganie reżimu sanitarnego i o szczepienie się przeciwko COVID-19 tych osób, które jeszcze tego nie zrobiły, wystosowali w czwartek wspólnie wojewoda podlaski, wojewódzki sanepid, wojewódzcy konsultanci w dziedzinie epidemiologii i chorób zakaźnych i – w imieniu szpitali – dyrekcja Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Apel trafi m.in. do parafii różnych wyznań w regionie. Jest on odpowiedzią na zwiększającą się w regionie liczbę zakażeń koronawirusem, a co za tym idzie liczbę hospitalizowanych pacjentów.

Podlaskie utrzymuje się cały czas w ostatnich tygodniach w trójce regionów - z województwem mazowieckim i lubelskim, gdzie zakażeń jest najwięcej, choć region należy do najmniej zaludnionych w Polsce.

"Chcemy zaapelować przede wszystkim do mieszkańców naszego województwa, ale również do różnego rodzaju środowisk, instytucji, abyśmy się wszyscy włączyli jeszcze mocniej w proces zwiększenia skali zaszczepień mieszkańców naszego województwa, a z drugiej strony, abyśmy bardzo poważnie podeszli do przestrzegania zasad związanych z obostrzeniami sanitarnymi" - powiedział na konferencji prasowej wojewoda Bohdan Paszkowski.

Wskazał, że apel jest związany z tym, że od trzech tygodni sytuacja epidemiczna w regionie znacznie się pogarsza, jest dużo zakażeń, a co za tym idzie przybywa pacjentów w szpitalach. Przypomniał, że w środę padł rekord zakażeń w ostatnich tygodniach w regionie - 587. Podkreślił, że biorąc pod uwagę skalę zakażeń i liczbę mieszkańców w regionie, w różnych wskaźnikach województwo pod względem epidemiologicznym nie wygląda dobrze.

Sygnatariusze apelują o zachowywanie dystansu społecznego, noszenie maseczek, dezynfekcję rąk i o szczepienia.

"Szczepienia przeciwko COVID-19 są wyrazem najwyższej troski o siebie nawzajem. Nie pozwólmy, by okres jesienno-zimowy upłynął na obawach i lękach o zdrowie własne i bliskich nam osób" - czytamy w apelu.

Wojewódzki inspektor sanitarny w Białymstoku Ewa Jakubowicz powiedziała, że przestrzeganie reżimu sanitarnego w galeriach handlowych będą we wzmożony sposób kontrolować wspólnie pracownicy sanepidu i policja.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!