Partnerzy portalu

Podlaskie: Coraz więcej szkół przechodzi na częściowe lub całkowicie zdalne nauczanie

  • PAP
  • 29 października 2021 - 18:06
Z powodu zakażeń koronawirusem coraz więcej szkół i przedszkoli w województwie podlaskim przechodzi na częściowo lub całkowicie zdalne nauczanie - wynika z piątkowych danych Podlaskiego Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

W piątek na częściowo zdalnym nauczaniu było 166 placówek, na całkowicie zdalnym sześć - wynika zdanych udostępnionych przez kuratorium.

"Widać tendencję wzrostową. Zwiększa się liczba szkół i placówek, które ze względu na wykryte zakażenie COVID-19 musiały wprowadzić zdalne nauczanie, w całości lub w pojedynczych klasach. Dlatego też Podlaski Kurator Oświaty zwrócił się do dyrektorów szkół, placówek z apelem o wzmocnienie nadzoru nad przestrzeganiem zasad i procedur, które przeciwdziałają rozprzestrzenianiu się zakażeń" - poinformowała PAP rzeczniczka kuratorium Małgorzata Palanis.

Np. od piątku do 4 listopada częściowo zawieszone zajęcia są w Przedszkolu Samorządowym nr 35 w Białymstoku. Do 5 listopada częściowo zdalne nauczanie będzie się odbywać w Technikum im. T. Kościuszki w Hajnówce, Technikum nr 3 z Zespole Szkół Technicznych im. W. Andersa w Białymstoku, III LO im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży.

Częściowo zdalne nauczanie dotyczy ok. 13 tys. uczniów i około tysiąca przedszkolaków w regionie.

Podlaskie jest niezmiennie od tygodni w grupie województw gdzie zakażeń jest najwięcej (trzecie miejsce w Polsce) i jest jednocześnie najmniej zaszczepionych osób (42,2 proc. mieszkańców). W bieżącym i poprzednim tygodniu zakażeń jest dwukrotnie więcej (po ponad 3,1 tys.) niż trzy tygodnie temu (1,7 tys. tygodniowo).

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!