Partnerzy portalu

Podlaskie: Czworo Irakijczyków zatrzymała SG na granicy z Litwą

  • PAP
  • Opublikowano: 15 października 2021 - 10:31
Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG zatrzymali rodzinę Irakijczyków, dwoje dorosłych z dziećmi, która nielegalnie przekroczyła granicę z Litwą - wewnętrzną granicę UE. Wszyscy imigranci zostali przekazani stronie litewskiej w ramach umowy o readmisji - poinformowała SG.

Pogranicznicy z placówki w Rutce-Tartak otrzymali informację o czterech osobach zauważonych w pobliżu polsko-litewskiej granicy. Okazało się, że to obywatele Iranu, którzy pieszo przeszli z Litwy do Polski.

"Przeprowadzona kontrola legalności pobytu wobec cudzoziemców wykazała, że rodzina (28-letnia kobieta i 37-letni mężczyzna z dwójką dzieci) nie posiadają przy sobie dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu na terytorium Polski" - poinformował Podlaski Oddział SG. Cała czwórka została zatrzymana i przekazana stronie litewskiej w ramach umowy o readmisji.

To w ostatnich dniach kolejna grupa nielegalnych imigrantów zatrzymana przez SG na granicy z Litwą, czyli wewnętrznej granicy UE. Kilka dni temu zatrzymano dwanaście osób, obywateli Syrii, którzy - jak ustalono - wcześniej nielegalnie przekroczyli granicę litewsko-białoruską. Ośmioro cudzoziemców przewoził busem obywatel Niemiec, cztery kolejne osoby - wiozło dwóch Syryjczyków, którzy mieli niemieckie dokumenty pobytowe. Ta grupa również została przekazana stronie litewskiej, a zatrzymani tzw. kurierzy odpowiedzą za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Według danych Podlaskiego Oddziału SG w Białymstoku, od początku roku na granicy z Litwą zatrzymano 151 nielegalnych imigrantów; najwięcej jak dotąd - w lipcu, gdy było to 57 osób. Zatrzymano też 31 kurierów, przede wszystkim kierowców, których zadaniem jest transport cudzoziemców od granicy w głąb kraju.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!