Partnerzy portalu

Podlaskie: W blisko 170 placówkach edukacyjnych nauka częściowo zdalna

  • PAP
  • 10 listopada 2021 - 17:17
W blisko 170 placówkach edukacyjnych (szkołach i przedszkolach) w Podlaskiem była w środę prowadzona nauka częściowo w trybie zdalnym - poinformowało PAP Podlaskie Kuratorium Oświaty. Dotyczy to ponad 8,5 tys. uczniów i blisko tysiąca przedszkolaków.

Z powodu sytuacji związanej z epidemią COVID-19, zdalną naukę mają uczniowie 458 klas szkolnych. Dla porównania we wtorek było to 361 klas ( ponad 6,8 tys. uczniów) w 143 szkołach.

W dwóch placówkach: szkole filialnej w Jurowcach ( do 12 listopada) i szkole podstawowej w Jedwabnem (do 15 listopada) nauka jest całkowicie w trybie zdalnym.

Rzeczniczka kuratorium Małgorzata Palanis powiedziała jedynie PAP, że dane zmieniają się z dnia na dzień i trudno o ocenę tendencji.

Częściowo zdalne zajęcia obowiązują w placówkach do różnych terminów, np. do 12, 14, 15 lub 19 listopada.

Nie wiadomo dokładnie w ilu szkołach zajęcia będą się odbywać 12 listopada. W niektórych szkołach ten dzień będzie wolny w ramach tzw. puli dni dyrektorskich.

Kuratorium nie miało w środę informacji czy i ile szkół w regionie było zainteresowanych możliwością wprowadzenia nauki zdalnej w związku z sytuacją przy granicy polsko-białoruskiej. Minister edukacji i nauki podpisał rozporządzenie, na mocy którego szkoły z terenu dziewięciu powiatów przygranicznych mogą skorzystać z takiej możliwości. Decyzję o przejściu na naukę zdalną może podjąć dyrektor placówki w uzgodnieniu z kuratorem oświaty i organem prowadzącym, czyli np. gminą czy powiatem jeżeli np. rodzice czy uczniowie czują niepokój w związku z obecną sytuacją przygraniczną.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!