Partnerzy portalu

Podwyżki dla marszałka i radnych warmińsko-mazurskiego

Radni woj. warmińsko-mazurskiego zdecydowali, że marszałek regionu będzie zarabiał nieco ponad 20 tys. zł., podwyższono także diety radnych wojewódzkich.

Radni sejmiku złożyli wniosek o podniesienie uposażenia marszałka woj. warmińsko-mazurskiego z 11,5 tys. zł do nieco ponad 20 tys. zł.

Inicjator podwyżki, radny Jan Bobek poinformował, że w związku z wrześniową ustawą dotyczącą wynagradzania osób zajmujących stanowiska państwowe, podwyżka dla marszałka jest konieczna. Głosowało za nią 16 radnych, 10 wstrzymało się od głosu, a jeden radny PiS był przeciw. Zgodnie z prawem marszałek dostanie wyrównanie od 1 sierpnia.

Na wtorkowej sesji radni zdecydowali też o podwyżce diet radnych sejmiku - zarówno tych pełniących funkcje przewodniczących i wiceprzewodniczących komisji oraz radnych nie pełniących tych funkcji. Po podwyżce przewodnicząca sejmiku będzie zarabiała 4,2 tys. zł.

KOMENTARZE1

  • kris 2021-12-01 11:18:00
    ..pracownicy też dostaną podwyżki...??? bo zarabiamy najniższą krajową

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!