Pogląd, że wyludnianie się miast to kłopot, jest przestarzały

W 2022 roku w Polsce urodziło się najmniej osób od czasu II wojny światowej (fot. PTWP)
W ostatnich latach problem spadku liczby mieszkańców dotyczy większości miast w Polsce. Na skutek stopniowego odpływu mieszkańców szereg miast może stracić status dużego miasta. - To wcale nie musi oznaczać spowolnienia rozwoju - przekonuje prof. dr hab. inż. Jacek Szołtysek.
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
- - Miasta tak naprawdę nie wiedzą, ilu mają mieszkańców - przekonuje prof. dr hab. inż. Jacek Szołtysek.
- W 2022 roku zanotowano najmniej urodzeń w okresie powojennym.
- Zdaniem Jacka Szołtyska z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach możemy miasto potraktować jako doskonale funkcjonujący organizm, w którym liczba ludzi nie przesądza o tym, czy miasto się rozwija, czy nie.
Europa nie jest już pępkiem świata. Zobacz naszą najnowszą rozmowę z Jerzym Buzkiem

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE2
-
Romek
2023-02-14 07:05:14
Miasto zamienia się w getto zgodnie z wytycznymi Davos , skoro nie można tam wjechać samochodem to ludzie z zewnątrz tam nie beda jeździć, jam będą mogły wjechać tylko nowe drogie to zbudujemy segregacje spoleczna , bogaci na przedmieściach biedni ma prerii a najemcy czyli obcokrajowcy w gettach , z... rozwiń
-
warto poczytać
2023-02-03 23:17:58
pch24. pl/inteligentne-i-odporne-czy-miasto-ma-stac-sie-gettem/ pch24. pl/oksford-miazdzaca-krytyka-projektu-miasta-15-minutowego-pomysly-radnych-tylko-spotegowaly-istniejace-problemy/ - niech ten link posłuży za odpowiednią krytykę pomysłów z miastami 15-minutowymi