Partnerzy portalu

Pomorskie: 200 tys. zł na stypendia dla artystów

  • PAP
  • 30 czerwca 2020 - 17:40
200 tys. zł na stypendia dla artystów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej z powodu pandemii koronawirusa, przeznaczył samorząd województwa pomorskiego. Maksymalna wysokość pomocy to pięć tysięcy złotych.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak poinformował we wtorek rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego (UMWP) w Gdańsku Michał Piotrowski, konkurs stypendialny adresowany jest głównie do tzw. "wolnych strzelców" - artystów pracujących na zlecenia albo wynagradzanych za konkretne przedsięwzięcia.

"Kulturalne stypendia mogą otrzymać osoby zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami, których miejscem zamieszkania lub tworzenia jest województwo pomorskie lub realizujące projekt dotyczący województwa pomorskiego. Chcielibyśmy, aby wsparcie trafiło wprost do pomorskich twórców, którzy wciąż są w szczególnie trudnej sytuacji związanej z ograniczeniami nałożonymi rozporządzeniami rządu. Stypendium dla twórców to możliwość zrealizowania swoich artystycznych zamierzeń mimo pandemii" - podkreślił w komunikacie prasowym dyrektor Departamentu Kultury UMWP Władysław Zawistowski.

Zgodnie z uchwałą, przyjętą we wtorek przez zarząd województwa pomorskiego, wsparcie finansowe przyznaje się na realizację projektów artystycznych do końca 2020 r., choć publiczna prezentacja dzieła może się dokonać w roku następnym. Maksymalna wysokość stypendium opiewa na pięć tysięcy złotych.

Wnioski o stypendium będą przyjmowane do 15 lipca.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!