Partnerzy portalu

Pomorskie: Ćwiczenia rezerw policji na wypadek militaryzacji

  • PAP
  • 17 października 2021 - 16:55
W niedzielę w oddziale prewencji policji w Gdańsku odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem "Egida 21". Celem tych ogólnopolskich działań było szkolenie rezerw policji poprzez ich powołanie do jednostek przewidzianych do militaryzacji.

Jak poinformowała PAP w niedzielę Karina Kamińska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, w tym roku z powodu pandemii ćwiczenia przeprowadzono w okrojonej wersji - wzięło udział 20 osób, które przewidziane były do militaryzacji przez Wojskowego Komendanta Uzupełnień.

"W niedzielę godzinie 7 uczestnicy stawili się w oddziale prewencji policji w Gdańsku, aby rozpocząć ćwiczenia. Celem tych ogólnopolskich działań było sprawdzenie gotowości jednostek policji przewidzianych do militaryzacji, funkcjonalność procedur i rozwiązań planistycznych przyjętych w zakresie uzupełniania potrzeb osobowych" - dodała Kamińska.

Dodatkowo celem szkolenia było zapoznanie osób powołanych do odbycia ćwiczeń z planowanymi obowiązkami służbowymi w warunkach zagrożenia państwa i w czasie wojny, a także specyfiką służby w policji.

"Egida 21" miała również na celu sprawdzenie poziomu przygotowania jednostek do przyjęcia rezerw oraz sprawności funkcjonowania punktów kontrolno-informacyjnych i wydawania wyposażenia.

"Celem ćwiczenia było również zdobycie wiedzy przez uczestników w wykonywaniu zadań na stanowiskach wynikających z nadanych przydziałów organizacyjno-mobilizacyjnych" - tłumaczyła gdańska funkcjonariuszka.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!