Partnerzy portalu

Pomorskie: IMGW ostrzega przed sztormem na Bałtyku

  • PAP
  • 30 stycznia 2023 - 10:36
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed sztormem na Bałtyku we wschodniej części strefy brzegowej. Wiatr ma wiać w porywach do 8 w skali Beauforta.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Ostrzeżenie drugiego stopnia zostało wydane dla części wschodniej strefy brzegowej, czyli dla obszaru od Latarni Rozewie do wschodniej granicy państwa.

"Wiatr południowo-zachodni do zachodniego skręcający na północno-zachodni 5 do 6 w skali Beauforta, w porywach do 8 w skali Beauforta" - przekazał synoptyk IMGW.

Synoptycy prognozują, że będzie wiał wiatr południowo-zachodni do zachodniego skręcający na północno-zachodni z prędkością od 30 do 50 km/h, czyli od 5 do 6 w skali Beauforta. W porywach wiatr może osiągnąć prędkość do nawet 75 km/h, czyli do 8 w skali Beauforta.

Ostrzeżenie obowiązuje w poniedziałek od godz. 10 do godz. 17.

Ostrzeżenia drugiego stopnia są wydawane, gdy przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!