Partnerzy portalu

Pomorskie: Ostrzeżenie przed silnym wiatrem w strefie nadmorskiej

  • PAP
  • 25 grudnia 2022 - 14:43
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla powiatu puckiego w woj. pomorskim przed silnym wiatrem, który ma występować w poniedziałek rano.

IMGW-PIB wydało ostrzeżenie dla strefy nadmorskiej woj. pomorskiego - powiatu puckiego (w tym Półwyspu Helskiego) przed silnym wiatrem, który ma występować w poniedziałek od godz. 5. do 9. rano.

"Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do około 70 km/h, z południowego wschodu" - informuje synoptyk IMGW.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia jest wydawane, gdy przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działań w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!