Partnerzy portalu

Powstańcy Warszawscy apelują o solidarność z żołnierzami i funkcjonariuszami na granicy

  • PAP
  • 9 listopada 2021 - 16:03
Powstańcy Warszawscy por. Bogusław Kamola "Hipek" i Płk. Zbigniew Rylski "Brzoza" apelują o solidarność z żołnierzami i funkcjonariuszami na granicy polsko-białoruskiej, a także o jedność w trudnej chwili.

Nagranie z przekazem od Powstańców umieścił w mediach społecznościowych szef MON. "Wszyscy powinniśmy wspierać teraz naszych żołnierzy i funkcjonariuszy. Dostaję wiele sygnałów, aby przekazać podziękowania i wyrazy szacunku dla tych, którzy strzegą naszych granic. O solidarność i poparcie dla żołnierzy i funkcjonariuszy apelują Powstańcy Warszawscy" - napisał Błaszczak.

W załączonym nagraniu por. Bogusław Kamola "Hipek" ze Zgrupowania "Żyrafa" podkreśla, że "polska granica jest świętością, polska niepodległość jest świętością". "Za to myśmy oddawali krew, byli poniewierani, walczyli. Dokonaliśmy tego, co od nas wymagała sytuacja i patriotyzm" - zaznacza.

Płk. Zbigniew Rylski "Brzoza" z Batalionu "Parasol" dziękuje tym, którzy stoją na granicy i jej bronią. "Bo to są nasze granice, nasza ojczyzna i musimy w jej obronie stanąć w każdej chwili" - podkreśla.

Kamola "Hipek" przyznaje, że "w kraju istnieją bardzo ostre podziały polityczne". "Nie powinny mieć żadnego wpływu na to, aby granice Polski były bezpieczne. Abyśmy zachowali jedność w tej sprawie i wszyscy się zjednoczyli dla poparcia, takiego moralnego, żołnierzy w sprawie obrony polskich granic" - apeluje.

Rylski "Brzoza" zwraca także uwagę, że w jedności zawsze jest zwycięstwo. "A w rozbiciu się społeczeństwa jest tragedia" - dodaje.

Na koniec filmu Kamola "Hipek" dziękuje polskim żołnierzy, straży granicznej i policji, że strzegą granicy i nie dają się prowokować. "Wytrwajcie dalej, bo taki jest wasz obowiązek" - mówi powstaniec.

We wtorek o godz. 16 zbiera się Sejm; posłowie wysłuchają informacji rządu informacji o sytuacji na granicy Polski z Białorusią.

Na południe od Kuźnicy po białoruskiej stronie przy granicy z Polską od poniedziałku przebywa duża grupa migrantów. Migranci próbowali sforsować granicę, niszcząc zabezpieczenia i atakując polskich funkcjonariuszy. Jest tam od kilkuset do dwóch tysięcy osób.

Resort obrony narodowej poinformował w poniedziałek po południu, że służbom MSWiA i żołnierzom udało się zatrzymać pierwszą masową próbę sforsowania granicy. Mundurowi używali wobec forsujących gazu łzawiącego. Obecnie migranci rozbili obóz w rejonie Kuźnicy. Pilnują ich służby białoruskie. We wtorek rano policja podlaska przekazała, że noc na granicy minęła spokojnie.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!