Partnerzy portalu

Poznań: 161 stypendystów rady powiatu i 34 laureatów nagrody starosty poznańskiego

  • PAP
  • 27 października 2021 - 15:23
Powiat poznański corocznie honoruje najzdolniejszych uczniów. W tym roku dla 161 stypendystów rady powiatu i dla 34 laureatów nagrody starosty poznańskiego przeznaczono łącznie ponad 430 tys. zł.

"Każdego roku z radością czekam na ten dzień. Pokazuje on, że nasze wysiłki wkładane w budowanie dobrej atmosfery i doskonałej bazy oświatowej przynoszą efekty" - podkreślił w środę starosta poznański Jan Grabkowski.

"Serdecznie gratuluję wszystkim uczniom, nauczycielom oraz dyrektorom szkół. Tak duża liczba wyróżnień pokazuje, że potraficie doskonale korzystać z dostarczanych przez powiat warunków do nauki i pracy" - dodał starosta.

W tym roku dla 161 stypendystów rady powiatu i dla 34 laureatów nagrody starosty poznańskiego przeznaczono łącznie ponad 430 tys. zł.

O stypendium Rady Powiatu w Poznaniu mogli ubiegać się uczniowie szkół ponadpodstawowych, w których nauka kończy się egzaminem maturalnym. Warunkiem koniecznym do otrzymania środków jest uzyskanie w poprzednim roku nauki średniej ocen równej co najmniej 5,0.

"W roku szkolnym 2021/2022 wynik taki uzyskało aż 161 osób, którym szkoły będą wypłacały po 250 zł netto przez 10 miesięcy. Najwięcej prymusów uczy się w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Puszczykowie (42 stypendia), w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu (32 stypendia) i w Zespole Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie (23 stypendia)" - podało starostwo.

W minionym roku szkolnym najwyższą średnią ocen uzyskali: Michał Pytel (5,8) i Patryk Jankowski (5,73) z Zespołu Szkół w Bolechowie i Damian Fechner (5,72) z Zespołu Szkół w Kórniku.

Nagrody starosty poznańskiego można otrzymać za wybitne osiągnięcia w nauce oraz tytuł laureata w konkursach czy olimpiadach szczebla krajowego i międzynarodowego. Wyróżnienia te przyznaje się również uczniom branżowej szkoły I stopnia za uzyskaną średnią ocen co najmniej 4,25 z przedmiotów zawodowych i 4,0 z przedmiotów ogólnokształcących. Warunkiem jest także wzorowe zachowanie i brak oceny niedostatecznej z przedmiotów szkolnych.

Tym razem nagrody trafiły do 28 uczniów szkół branżowych m.in. z Bolechowa, Swarzędza czy Mosiny, którzy otrzymali po 600 zł, i do 6 uczennic Zespołów Szkół w Swarzędzu, Rokietnicy i w Bolechowie, dla których nagrody wyniosły od 900 do 3000 zł.

Starosta poznański zaznaczył, że "dobrze wyedukowana młodzież, posiadająca umiejętność +czytania między wierszami+, rozumiejąca aspekty działania demokracji i przynależności do Unii Europejskiej jest niezwykle ważna dla naszego kraju". Wskazał też, że "świadomi młodzi ludzie są przyszłością naszego państwa. A my dołożymy wszelkich starań, będziemy rozwiązywać wszystkie problemy, aby zapewnić jak najlepsze warunki do zdobywania wykształcenia".

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!