Partnerzy portalu

Poznań: Bezpłatne bilety do Muzeum Sztuk Użytkowych dla gości poznańskich hoteli

  • PAP
  • 20 czerwca 2021 - 12:23
W ten weekend rozpoczęła się druga odsłona akcji, dzięki której goście hoteli zrzeszonych w Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej otrzymują bezpłatne bilety do najważniejszych atrakcji muzealnych w mieście. Tym razem można otrzymać bilet do Muzeum Sztuk Użytkowych.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak podkreśliła Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna, ideą akcji jest ożywienie poznańskiej turystyki w okresie luzowania obostrzeń po pandemii. Organizatorem jest Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna (PLOT) we współpracy z muzeami i instytucjami kultury oraz zrzeszonymi w organizacji hotelami.

Druga odsłona akcji ruszyła w ten weekend. Jak podali organizatorzy, goście hotelowi przez kolejne cztery tygodnie będą obdarowywani bezpłatnymi biletami do Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu.

"Muzeum znajduje się na Wzgórzu Przemysła, w gmachu nawiązującym do zamku królewskiego, który stał tutaj przed wiekami. W kolekcji można zobaczyć przedmioty towarzyszące życiu codziennemu ludzi od średniowiecza. Warto odwiedzić dział poświęcony modzie i designowi w XX wieku. Ciekawostką jest +relikwiarzyk+, w którym spoczywa pukiel włosów Napoleona. To tylko kilka wątków z bardzo bogatej kolekcji. Uzupełnieniem zwiedzania jest taras widokowy na wieży zamkowej, z którego roztacza się panorama całego Starego Miasta w Poznaniu. Muzeum jest oddziałem Muzeum Narodowego w Poznaniu" - podała PLOT.

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna przypomniała, że w pierwszej odsłonie akcji, która rozpoczęła się 19 maja, goście poznańskich hoteli mogli odwiedzać Bramę Poznania; otwarte w 2014 roku interaktywne centrum interpretacji dziedzictwa, które za pomocą interakcji i multimediów przybliża historię Ostrowa Tumskiego i Poznania od początków jego istnienia.

"Akcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony branży turystycznej, a przede wszystkim samych turystów. Organizatorzy szacują, że mogło zostać rozdanych nawet 5 tys. biletów" - podała Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna.

Organizatorzy przedsięwzięcia zapewniają, że akcja będzie kontynuowana. Więcej informacji o akcji oraz lista hoteli, w których można otrzymać bezpłatne bilety do poznańskich muzeów, znajduje się na stronie internetowej www.poznan.travel.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!