Partnerzy portalu

Poznań: Dwóch Ryszardów Grobelnych i Wałęsa na listach KWW Jarosława Pucka

Dwóch Ryszardów Grobelnych, w tym były prezydent Poznania, Radosław Lech Wałęsa i były poseł SLD znaleźli się na listach KWW Jarosława Pucka "Dobro miasta" do Rady Miasta Poznania. Jarosław Pucek jest jednym z kandydatów na prezydenta stolicy Wielkopolski.
  • W niedzielę (30 września) w Poznaniu zaprezentowane zostały listy i kandydaci KWW Jarosława Pucka "Dobro miasta" w nadchodzących wyborach samorządowych.
  • Na jedynkach w poszczególnych okręgach znaleźli się m.in. b. prezydent Poznania Ryszard Grobelny, b. wiceprezydent miasta Tomasz Kayser oraz b. poseł SLD Marek Niedbała.

Na listach znaleźć można też nazwisko lidera lokalnych struktur Sojuszu Bartosza Kaczmarka oraz niedoszłych kandydatów Koalicji Obywatelskiej do rady miasta: matkę szefa lokalnych struktur PO Ewę Zawieję i obecnego radnego Tomasza Lipińskiego.

"Łączy nas jedno - wizja samorządu. Wszyscy uważamy, że samorząd można +robić+ bez naleciałości partyjnych. To, czy bilety mają być tańsze czy droższe nie jest kwestią, która jest wpisana w jakikolwiek partyjny program. Oczywiście nie da się oddzielić samorządu od polityki - każde głosowanie jest formą jej uprawiania" - powiedział Pucek.

Jednocześnie Pucek zapewnił, że nie ma wątpliwości co do jedności i współpracy przyszłych radnych z jego drużyny.

"Mamy konkretny program, pod którym wszyscy się podpisują, on został wspólnie stworzony. W kwestiach dotyczących tego programu, z którym idziemy do wyborów nie ma między nami różnic" - podkreślił.

Na listach nie zabrakło głośnych i popularnych nazwisk: o mandat radnego ubiegać się będzie m.in. imiennik b. prezydenta Poznania, b. miejski radny, przedsiębiorca Ryszard Franciszek Grobelny. W jednym z okręgów szanse na mandat ma też Radosław Lech Wałęsa.

"Radek jest przedsiębiorcą, który znaczną cześć swojego życia spędził za granicą i w ostatnim czasie zdecydował się na powrót do kraju. Ma żonę Brazylijkę z pochodzenia, więc dziś u niego w domu każdy wynik finału siatkarskich mistrzostw świata będzie okazją do świętowania" - powiedział Jarosław Pucek.

Kandydat na prezydenta i lider KWW nie startuje do rady miasta - uniemożliwiają mu to przepisy; Pucek mieszka poza Poznaniem.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!