Partnerzy portalu

Poznań: Jędrzej Solarski nowym zastępcą Jacka Jaśkowiaka

Dyrektor wydziału organizacyjnego poznańskiego urzędu miasta Jędrzej Solarski objął funkcję wiceprezydenta miasta. Zajmie miejsce Agnieszki Pachciarz, która we wtorek złożyła dymisję po publikacjach prasowych nt. jej korespondencji z prezesem miejskiej spółki.

Prezydent miasta Jacek Jaśkowiak poinformował o powołaniu nowego zastępcy. Jędrzej Solarski w urzędzie miasta pracuje od 2003 r.; od początku w tym samym wydziale.

Nowy wiceprezydent zaskoczony awansem

Jaśkowiak mówiąc o Solarskim zwrócił uwagę, że dwaj ostatnio powołani zastępcy wywodzą się z urzędu. "Uważam, że należy stawiać na osoby, które rzetelnie pracują i możliwy jest taki awans wewnętrzny. Profesjonalizm polega też na tym, że nie pracuje się na rzecz danej osoby, tylko miasta" - powiedział.

Jak przyznał Solarski, decyzja prezydenta była dla niego "kompletnym zaskoczeniem". "To dla mnie ogromne wyzwanie. Moje kompetencje teraz bardzo się zwiększają" - dodał.

Solarski został czwartym zastępcą prezydenta miasta. Zajmie się m.in. polityką zdrowotną i społeczną oraz kulturą.

Zmiana konsekwencją dymisji Agnieszki Pachciarz

Dotychczasowa zastępczyni prezydenta Agnieszkę Pachciarz złożyła rezygnacje po opublikowaniu przez "Głos Wielkopolski" tekstów dot. ujawnienia korespondencji mailowej prowadzonej przez byłą wiceprezydent z prezesem Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych (ZKZL).

Do sprawy we wtorek w wywiadzie prasowym odniósł się prezydent Jaśkowiak. Potwierdził, że z informacji, jakie uzyskał, wynika, że wiceprezydent Pachciarz i prezes ZKZL mieli uczestniczyć w próbie rozbicia rozmów w sprawie porozumienia pomiędzy PO i SLD we władzach miasta. Kluby na początku lipca zawarły porozumienie programowe. Postępowanie swojej zastępczyni nazwał nielojalnością. Jaśkowiak dodał też, że dotarły do niego informacje o nieprawidłowościach mających rzekomo miejsce podczas rekrutacji na stanowisko prezesa ZKZL.

W trakcie czwartkowej konferencji prezydent Poznania poinformował również o odwołaniu prezesa ZKZL i zapowiedział sprawdzenie działalności spółki na przestrzeni ostatnich lat.

Pachciarz była zastępcą prezydenta Poznania od lutego tego roku. Była wiceminister zdrowia i b. prezes NFZ zajmowała się polityką zdrowotną, społeczną i - do czasu porozumienia z SLD - mieszkaniową.

Jednym z elementów porozumienia było wprowadzenie przez SLD do władz miasta wiceprezydenta Poznania. Został nim Arkadiusz Stasica, był prezes Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego (PTBS).

Rezygnacja Pachciarz była drugą dymisją zastępcy prezydenta miasta po ubiegłorocznych wyborach samorządowych, w których Jaśkowiak pokonał urzędującego 16 lat Ryszarda Grobelnego. Pod koniec kwietnia tego roku z funkcji zrezygnował Jakub Jędrzejewski. Dymisja była związana ze sprawą rozliczania faktur w samorządowej spółce, którą kierował wcześniej Jędrzejewski. Prezydent miasta rezygnację tę przyjął.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!