Partnerzy portalu

Poznań: Rada miasta przyjęła założenia polityki senioralnej na najbliższe lata

  • PAP
  • 21 lutego 2023 - 18:22
Rada Miasta Poznania przyjęła w trakcie wtorkowej sesji założenia polityki senioralnej na najbliższe lata. Wśród głównych założeń jest m.in. poprawa warunków i jakości życia seniorów, a także zwiększenie ich aktywności społecznej i obywatelskiej.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak podkreślił we wtorek zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski, "obserwowany wzrost udziału osób starszych w społeczeństwie jest sygnałem dla rządzących, w tym także dla samorządów, by zadbać o przyszłość, w której seniorki i seniorzy nie będą narażeni na wykluczenie ze względów społecznych, gospodarczych i przestrzennych". "Dokument polityki senioralnej jest gwarantem planu budowania miasta przyjaznego starzeniu się" - zaznaczył.

Przyjęty we wtorek dokument wyznacza osiem najważniejszych kierunków działania, są nimi: zwiększanie dostępności przestrzeni publicznych i budynków, rozwój transportu i mieszkalnictwa dostosowanego do potrzeb osób starszych, tworzenie warunków do wzrostu partycypacji społecznej osób starszych, kształtowanie w społeczeństwie szacunku wobec osób starszych i tworzenie warunków do inkluzji społecznej, oraz tworzenie warunków do partycypacji obywatelskiej najstarszych mieszkańców miasta oraz możliwości zatrudnienia i utrzymania pracy. Dokument zakłada także pobudzanie i wspieranie różnorodnych form komunikacji i informacji, rozwój, podnoszenie jakości i dostępności usług społecznych oraz ochrony zdrowia. Działania w zakresie polityki senioralnej mają być monitorowane, a koordynować je będzie Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UMP.

strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!