Partnerzy portalu

Poznań: Rozpoczął się 39. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!

  • PAP
  • 5 grudnia 2021 - 12:49
100 filmów z ponad 30 krajów będą mogli obejrzeć widzowie rozpoczętego w niedzielę w Poznaniu 39. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną seanse będą odbywały się tylko w wersji online.

Organizatorzy festiwalu podali, że w programie tegorocznej imprezy znalazło się 100 filmów krótko- i pełnometrażowych z ponad trzydziestu krajów. Prezentowane produkcje przeznaczone są dla dzieci od piątego roku życia, a także młodzieży i dorosłych. Filmy będą dostępne na platformie alekino.com. Festiwal potrwa do 12 grudnia.

Wśród polskich premier widzowie znajdą m.in. "Murenę" w reżyserii Antonety Alamat Kusijanovic, którego producentem wykonawczym jest Martin Scorsese. Na festiwalu prezentowane będą też takie produkcje jak "Yuni" indonezyjskiej reżyser Kamili Andini, "Biała Twierdza" Igora Drljača czy "Tygrysy" szwedzkiego reżysera Ronniego Sandahla.

Wśród proponowanych produkcji widzowie festiwalu mogą obejrzeć filmy tłumaczone na język migowy. "Aby obejrzeć te wersje, należy kupić bilet, przy którym w tytule znajduje się informacja o tłumaczeniu na Polski Język Migowy" - podali organizatorzy.

Najważniejszą nagrodę festiwalu, czyli Platynowe Koziołki, w tym roku otrzyma Frances Andreasen Østerfelt za film "Fantastyczny sklep z kwiatami" oraz za "znakomite, efektywne współtworzenie wizerunku Festiwalu Ale Kino! przez wierną i twórczą, dwudziestoletnią obecność na naszym wydarzeniu".

Piłkarskie Koziołki, czyli wyróżnienie dla najlepszej produkcji o tematyce futbolowej, trafiają w tym roku do twórców filmu "Tygrysy".

Według pierwotnych założeń, tegoroczny festiwal miał się rozpocząć 28 listopada w formie hybrydowej. Do 5 grudnia planowano przeprowadzenie pokazów w poznańskich kinach, a między 5 a 12 grudnia większość filmów dostępna miała być online na platformie alekino.com.

19 listopada organizatorzy festiwalu podali, że ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną w Poznaniu i w Polsce oraz "troskę i poczucie odpowiedzialności wobec tysięcy widzów - dzieci, rodziców i nauczycieli", podjęli decyzję o odwołaniu tradycyjnej, kinowej części festiwalu Ale Kino!

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!