Partnerzy portalu

Poznań: Uruchomiono punkt opieki dla seniorów po COVID-19

  • PAP
  • 5 maja 2021 - 13:13
W środę w Poznaniu działalność rozpoczął punkt opieki dla seniorów, którzy przeszli COVID-19. Przedsięwzięcie uruchomiono pilotażowo, z konsultacji ze specjalistami można skorzystać w Hospicjum Palium na os. Rusa.

Z bezpłatnych konsultacji mogą skorzystać osoby, które mają przynajmniej 60 lat, mieszkają na stałe lub czasowo w Poznaniu, mają dokumentację potwierdzającą przebycie COVID-19, mają też nowe objawy, dolegliwości lub pogorszenie funkcjonowania.

Jak poinformował wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski, celem pilotażowego projektu jest zapobieganie powikłaniom po przebyciu choroby u seniorów.

"Pandemia przyniosła wyzwania nie tylko w kontekście leczenia chorych w fazie ostrego zakażenia wirusem SARS-CoV-2, ale także tych, u których objawy i dolegliwości po przechorowaniu trwają jeszcze długo i potencjalnie zagrażają ich sprawności oraz samodzielności. Aby temu zapobiec miasto uruchomiło punkt opieki post-COVID 60+, w którym seniorzy zostaną objęci kompleksową opieką interdyscyplinarnego zespołu geriatrycznego" - powiedział.

U wszystkich osób przyjętych do punktu zostanie wykonana kompleksowa ocena geriatryczna, a następnie - w zależności od zdiagnozowanych potrzeb - dostępne będą konsultacje: geriatryczna, neuropsychologiczna, dietetyczna, fizjoterapeutyczna, oraz z zakresu terapii zajęciowej.

Aby umówić się na pierwszą wizytę, należy zadzwonić do Biura Poznań Kontakt pod numer 61 646 33 44. Realizatorem projektu jest Polskie Towarzystwo Gerontologiczne.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!