Partnerzy portalu

Poznań: W związku z pandemią szpitale ograniczyły odwiedziny pacjentów

  • PAP
  • 8 listopada 2021 - 15:01
Szpitale w Poznaniu wprowadziły czasowe lub obowiązujące do odwołania ograniczenia odwiedzin pacjentów. Ma to związek z trwającą pandemią i rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa epidemiologicznego Szpital Wojewódzki w Poznaniu wprowadził ograniczenie odwiedzin pacjentów do końca listopada. Placówka poinformowała, że w wyjątkowych sytuacjach ordynatorzy lub kierownicy oddziałów mogą wydać indywidualną zgodę na odwiedziny z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Także Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego podał, że odwiedziny są wstrzymane, z wyjątkiem sytuacji szczególnych.

W Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. J. Strusia obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin. "Wyjątek stanowią sytuacje szczególne, w których taka zgoda może zostać wydana przez kierownika oddziału" - poinformowała w poniedziałek PAP Zuzanna Pankros z biura prasowego placówki.

W Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin. Osobne zasady dotyczą wizyt rodziców dzieci przebywających w oddziałach neonatologicznych.

W poniedziałek resort zdrowia poinformował, że minionej doby w Wielkopolsce stwierdzono 380 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Jedna osoba zmarła.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!