Partnerzy portalu

Poznań: Wojewoda oddał hołd wybitnym Wielkopolanom spoczywającym na poznańskich nekropoliach

  • PAP
  • 30 października 2021 - 13:43
Wojewoda wielkopolski złożył kwiaty i zapalił znicze na grobach wybitnych Wielkopolan spoczywających na poznańskich nekropoliach. "W najbliższych dniach w modlitwie pamiętajmy także o wszystkich tych, którzy swoje życie oddali w imię wolnej i suwerennej Polski" – podkreślił.

"Przed nami czas zadumy oraz pamięci o tych, których z nami już nie ma w święto Wszystkich Świętych" - napisał w sobotę w mediach społecznościowych wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

W sobotę wojewoda w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego na grobach zasłużonych mieszkańców Wielkopolski zapalił symboliczne znicze.

Na cmentarzu na poznańskim Junikowie wojewoda złożył także kwiaty na mogiłach Władysława Orlicza, Wiktora Degi, Teodora Anioła, Romka Strzałkowskiego, Macieja Frankiewicza i Teresy Majchrzak.

"W najbliższych dniach w modlitwie pamiętajmy także o wszystkich tych, którzy swoje życie oddali w imię wolnej i suwerennej Polski" - podkreślił wojewoda.

W poniedziałek, 1 listopada, kwiaty zostaną złożone także m.in. na cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan na Wzgórzu św. Wojciecha. W poniedziałkowej uroczystości udział wezmą przedstawiciele władz województwa, powiatu, miasta, wojska i archidiecezji.

Na cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan kwiaty pojawią się przy mogiłach Wojciecha Trąmpczyńskiego, Stanisława Taczaka, Cyryla Ratajskiego, Jarogniewa Drwęskiego, Wincentego Wierzejewskiego i Stanisława Mikołajczyka.

Wiązanki zostaną złożone także przy pomniku Hipolita Cegielskiego i tablicy Tadeusza Rugego, a także przy pomniku Armii Poznań, Polskiego Państwa Podziemnego i AK, Ofiar Katynia i Sybiru, Ofiar Czerwca '56 i Powstańców Wielkopolskich.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!