Partner portalu

Poznańskie Centrum Świadczeń wypłaciło mieszkańcom 300 mln zł

  • JP
  • 23 grudnia 2017 - 11:37
W mijającym roku Poznańskie Centrum Świadczeń wypłaciło rodzinom 300 mln zł. Mieszkańcy Poznania złożyli łącznie ponad 45 tys. wniosków. Większość dotyczyła świadczenia z programu "Rodzina 500 Plus".

W tym roku do Poznańskiego Centrum Świadczeń (PCŚ) wpłynęło łącznie ponad 45,3 tys. wniosków o przyznanie świadczeń: wychowawczego, rodzinnego, alimentacyjnego lub stypendialnego. Większość z nich, aż 31,4 tys., dotyczyła świadczenia w ramach rządowego programu "Rodzina 500 Plus". W mijającym roku PCŚ wypłacało średnio 25 mln zł miesięcznie na świadczenia dla poznańskich rodzin.

"Choć blisko połowa wniosków o przyznanie 500+ wpłynęła drogą elektroniczną, to do sprawnej obsługi tak dużej liczby klientów PCŚ uruchomił 52 stanowiska obsługi. Te zlokalizowane są na terenie całego miasta oraz czynne w dogodnych dla mieszkańców godzinach. 25 stanowisk mieści się w głównej siedzibie PCŚ przy ul. Wszystkich Świętych 1, kolejne 25 przy Małachowskiego 10. Na czas akcji świadczeniowej otwarto również dwa stanowiska w wydziałach Urzędu Miasta przy ul. 28 czerwca 1956r. oraz Libelta 16/20" - poinformował Hubert Bugajny z biura prasowego Urzędu Miasta w Poznaniu.

Dyrektor PCŚ Grzegorz Karolczyk podkreślił, że największym wyzwaniem w mijającym roku był okres trzech miesięcy, począwszy od 1 sierpnia tego roku. "Była to kulminacja składania wniosków, ale wywiązaliśmy się z tego zadania. Wszystkie świadczenia, w tym 500+ zostały wypłacone jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. To ważne, by pomóc potrzebującym rodzinom godnie spędzić ten czas" - zaznaczył Karolczyk.

Przypomniał również, że w mieście od maja prowadzona była kampania pod hasłem "Umów się, nie czekaj". W trakcie jej trwania pracownicy urzędu telefonowali do 17 tys. mieszkańców, a także wysłali ponad 10 tys. SMS-ów, by przypomnieć im o możliwości składania wniosków. Rezerwacji na wybrany dla siebie termin i godzinę można nadal dokonywać telefonicznie lub za pomocą internetowego formularza dostępnego na stronie www.pcs-poznan.pl.

Jedna karta dla całej Polski

Od stycznia przyszłego roku istniejąca w Poznaniu "Karta Rodziny Dużej" będzie też połączona z Kartą ogólnopolską. Jak tłumaczył poznański magistrat, "dzięki temu uprawnione rodziny wielodzietne nie będą musiały na początku roku składać nowych wniosków o wydanie karty poznańskiej. Wnioski będą musiały złożyć tylko osoby, które nie posiadają karty ogólnopolskiej. Ujednolicone też będą zasady ustalania uprawnień do kart".

"Rezygnacja z identyfikatora Karty Rodziny Dużej w postaci plastikowej karty, nie oznacza likwidacji poznańskiego programu. Identyfikacja osób uprawnionych do poznańskich zniżek, odbywać się będzie na podstawie blankietu ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny po kodzie terytorialnym: 3064011" - podkreślił Bugajny.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!