Partnerzy portalu

Prawie milion na pomoc socjalną dla poszkodowanych przez wodę

  • pap
  • 11 sierpnia 2014 - 17:34 | Aktualizacja: 11 sierpnia 2014 - 17:40
Małopolski Urząd Wojewódzki przekazał w poniedziałek 971 tys. zł gminom, które ucierpiały w wyniku sierpniowych intensywnych opadów atmosferycznych. Wojewoda wystąpił z wnioskiem o budowę tymczasowych mostów.

Pieniądze na pomoc socjalną dla mieszkańców, którzy ponieśli straty w wyniku burz i intensywnych opadów trafiły do gmin: Jodłownik, Dobczyce, Maszna Dolna, Raciechowice, Wieprz, Tomice, Pcim i Podegrodzie.

Czytaj też: Znaleźli sposób na powódź

"Na wniosek wójta Mszany Dolnej, wojewoda małopolski wystąpił do ministra obrony oraz ministra gospodarki z wnioskiem o budowę mostów zastępczych na potoku Kasinczanka. Czasowe konstrukcje mostowe powstaną w dwóch miejscach" - poinformował rzecznik wojewody małopolskiego Jan Brodowski. Tymczasowe przeprawy będą wznosili żołnierze z jednostki wojsk inżynieryjnych.

Czytaj: Połamane drzewa, uszkodzone dachy, zalane piwnice po nawałnicach

Burze z intensywnymi opadami deszczu wystąpiły w nocy z piątego na szóstego sierpnia; spowodowały wezbrania potoków oraz gwałtowny spływ wód powierzchniowych, doprowadzając do licznych podtopień. Najwięcej zniszczeń odnotowano w powiatach limanowskim i myślenickim.

Podtopionych zostało 447 budynków mieszkalnych oraz 245 gospodarczych. Woda uszkodziła łącznie 261 km dróg i zniszczyła lub uszkodziła 92 mosty i mniejsze przeprawy odcinając mieszkańcom dojazd do domów.

KOMENTARZE1

  • JodekMordka 2014-08-12 09:22:53
    Małopolski Urząd Wojewódzki przekazał w poniedziałek AŻ 971 tys. zł. Czym się chwalić !!! Grunt to dobra propaganda. Na bzdurne półtunele akustyczne Warszawa wyda o wiele więcej, a na ich utrzymanie w czystości następne spore kwoty.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!