Partnerzy portalu

Premier: Mamy dramatycznie wysoką liczbę zgonów z powodu koronawirusa

 • PAP/AT
 • Opublikowano: 22 grudnia 2021 - 12:49
Wprawdzie ilość zakażeń maleje, ale mamy dramatycznie wysoką liczbę zgonów, stąd wszystkie działania związane z nowymi obostrzeniami i wzmocnieniem programu szczepień - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podczas konferencji prasowej na Śląsku był pytany, czy planowane są kolejne obostrzenia epidemiczne. Premier podkreślił, że rząd koncentruje się na dwóch podstawowych działaniach - walce z COVID-19 i walce z inflacją.

Morawiecki przypomniał, że od 17 grudnia obowiązują nowe obostrzenia covidowe. "One są jednocześnie przeznaczone do stosowania przez podmioty gospodarcze, ponieważ dotyczą zmniejszenia możliwości korzystania z poszczególnych punktów usługowych, takich jak restauracje czy hotele. Wdrożyliśmy również naukę online do Święta Trzech Króli" - powiedział.

Premier zapowiedział, że w najbliższych dniach zostanie opublikowane rozporządzenie w sprawie obowiązkowych szczepień m.in. dla medyków.

"To jest ten zestaw działań, o których pomyśleliśmy wiedząc o tym, że czwarta fala się przedłuża. Wprawdzie ilość zakażeń maleje, ale mamy dramatycznie wysoką liczbę zgonów, stąd te wszystkie działania, stąd wzmocnienie i przyspieszenie programu szczepień, ale także obowiązek szczepień zwłaszcza dla medyków, może także dla służb mundurowych, te decyzje w najbliższych dniach zapadną" - przekazał Morawiecki.

Jak podało w środę (22 grudnia) Ministerstwo Zdrowia badania potwierdziły 18 021 nowych zakażeń koronawirusem. Resort przekazał, że zmarło 775 osób z COVID-19, najwięcej w obecnej fali pandemii. Liczba zakażonych od początku epidemii przekroczyła 4 mln, umarłych 92,8 tys.

KOMENTARZE8

 • henry 2021-12-23 12:50:11
  Do kobi: A na podstawie czegóż to "kobi" tak sądzi? Czyżby na podstawie podłej jakości aktów prawnych R.P. w latach 2015-2021 stanowionych? A może taki "kobi"-iego urok osobisty? Dość jednak gdybania, faktem jest, że przywódczy korowód okresu, przebija zdecydowanie ten z "We...sela", a zatem biada Nam (wspólnie z "kobi"-m) wszystkim...  rozwiń
 • ozdrowieniec 2021-12-22 13:52:14
  Dziś na forum zespół pisowy ds propagandy?
 • kobi 2021-12-22 13:47:20
  Ciekawe co mówiłby taki Budka, czy inny Kosiniak gdyby to oni kierowali krajem dotkniętym koronawirusem. Ci ludzie nie mają pojęcia o zarządzaniu państwem, gdy byli u władzy nie byli w stanie zapewnić Polakom niczego - to byłaby katastrofa

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!