Partnerzy portalu

Premier o pożarze w Nowej Białej: dziękuję za szybko przeprowadzoną akcję ratunkową

  • PAP
  • 20 czerwca 2021 - 09:32
Dziękuję za szybko przeprowadzoną akcję ratunkową - mówił w niedzielę premier Mateusz Morawiecki, podczas konferencji w Nowej Białej. Zwrócił uwagę, że jednostki straży były błyskawicznie na miejscu pożaru.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Premier Mateusz Morawiecki w niedzielę uczestniczył w Wojewódzkim Zespole Zarządzania Kryzysowego w Nowej Białej, gdzie dzień wcześniej doszło do pożaru kilkudziesięciu budynków.

Jak mówił szef rządu na konferencji prasowej, "w tej tragedii przede wszystkim trzeba było pomóc ludziom, odwieźć do szpitala tych, którzy mogli potrzebować pomocy". "Na szczęście okazało się, że żadnemu z mieszkańców nie stało się nic poważnego" - powiedział.

Premier podziękował za "szybko przeprowadzoną akcję ratunkową". "Bardzo chciałem podziękować za koordynację panu wojewodzie Łukaszowi Kmicie, który świetnie organizował całą akcję koordynacyjną pomiędzy wszystkimi służbami, także komendantowi wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej" - mówił.

Szef rządu zwrócił uwagę, że jednostki były błyskawicznie na miejscu; pożar przenosił się z jednego budynku na drugi w bardzo szybkim tempie.

"Szybkość tej akcji ratunkowej była zasadnicza" - podkreślił premier. Jak zaznaczył, na miejscu potrzebne były nie tylko jednostki Państwowej Straży Pożarnej, ale także Ochotniczych Straży Pożarnych. "Współpraca między nimi była wzorowa" - ocenił.

Podziękował również policji i Wojskom Obrony Terytorialnej za pomoc w zabezpieczaniu mienia.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!