Partnerzy portalu

Premier wyznaczył pełniącą obowiązki wójta gminy Lipinki Łużyckie

Małgorzata Reszka została wyznaczona przez premiera na pełniącą obowiązki wójta gminy Lipinki Łużyckie w pow. żarskim (Lubuskie). Wieloletni wójt tej gminy Michał Morżak zmarł 18 maja. Jego następca zostanie wybrany podczas przedterminowych wyborów.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W piątek Reszka odebrała nominację z rąk wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka. Jej misja potrwa do czasu wyłonienia nowego wójta przez mieszkańców.

Małgorzata Reszka w Urzędzie Gminy w Lipinkach Łużyckich pracuje od 2009 r.; od 2015 r. sprawuje funkcję sekretarza tej gminy, a ostatnio także zastępy wójta.

Zgodnie z rozporządzeniem premiera z 2 czerwca, przedterminowe wybory wójta gminy Lipinki Łużyckie zostały wyznaczone na 8 sierpnia. Do końca czerwca należy zawiadomić komisarza wybiorczego o utworzeniu komitetu wyborczego, a kandydatów na wójta można zgłaszać do 16 lipc.. (do godz. 24).

Lipinki Łużyckie to licząca około 3,2 tys. mieszkańców gmina wiejska w pow. żarskim. Michał Morżak był jej wójtem od 1994 r. Zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 67 lat.

KOMENTARZE1

  • eLPe 2021-06-14 12:29:41
    Nie mogło tak być w Sośnicowicach? Trzeba było doprowadzić do skonfliktowania mieszkańców?

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!