Partnerzy portalu

Prezydent Duda o emeryturach: nie tylko 13, ale i 14

- Będziemy się starali odpowiadać na potrzeby kolejnych grup społecznych i by 13. emerytura wypłacana była zawsze, a mam nadzieję, że i 14., tak jak to zapowiadano, bo to jest bardzo potrzebne" - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami Jarocina.
 • Andrzej Duda zaznaczył, że od ostatnich kilku lat przybyło wiele nowych inwestycji i zrealizowano bardzo wiele elementów jeśli chodzi o infrastrukturę, których bardzo brakowało.
 • Według prezydenta społeczeństwo oczekiwało pewnych zmian, które częściowo zostały już wprowadzone.
 • Prezydent zaznaczył, że rząd będzie się starał odpowiadać na potrzeby kolejnych grup społecznych.

Prezydent podkreślał, że jest dla niego niezwykle ważne by nie było tak, że jeśli ktoś chce z nim porozmawiać to musi przyjechać do Warszawy. "Nie, moją ambicją jest to, by każdy miał możliwość zobaczenia mnie na miejscu i spotkania się ze mną na miejscu, u siebie" - mówił. Podkreślał, że jego zdaniem rolą prezydenta "jest jeździć i patrzeć jak Polska się rozwija i na jakim poziomie żyją ludzie i czy rozwój w kraju jest rozwojem równym" i czy wszędzie trafiają środki na realizację inicjatyw lokalnych.

Andrzej Duda zaznaczył, że od ostatnich kilku lat przybyło wiele nowych inwestycji i zrealizowano bardzo wiele elementów jeśli chodzi o infrastrukturę, których bardzo brakowało. Podkreślał, że dla niego najważniejsza jako dla prezydenta jest to, by mógł przyczynić się do poprawy sytuacji materialnej i jakości życia przeciętnej polskiej rodziny.

Według prezydenta społeczeństwo oczekiwało pewnych zmian, które częściowo zostały już wprowadzone - np. obniżenia wieku emerytalnego i uruchomienia programów wspierających rodziny wychowujące dzieci, takich jak 500 plus czy 300 plus na wyprawkę dla dzieci idących do szkoły.

Usunąć niewłaściwe przepisy

"Nie da się zrealizować wszystkich oczekiwań na raz, ale mogę powiedzieć państwu jedno: będziemy się starali odpowiadać na potrzeby kolejnych grup społecznych tak, jak do tej pory staraliśmy się to czynić (...). Był wielki postulat znaczącego podwyższenia rent i emerytur. Wielokrotnie mi to powtarzano. Trzeba mieć świadomość, że 13. emerytura i renta, która została wypłacona w tym roku, to było 11 miliardów, jednorazowo" - mówił prezydent.

"Nie da się po prostu tego zrobić, by taka 13. emerytura była wypłacana co miesiąc, ale będziemy się starali, by te świadczenia były podwyższane i by ta 13. emerytura wypłacana była zawsze, a mam nadzieję, że i 14, tak jak zapowiadano. Bo to jest bardzo potrzebne" - zaznaczył prezydent. Jak podkreślił, emeryt czy rencista "to nie jest krezus, który trzyma pieniądze, tylko zaraz je wydaje i one wracają w ten sposób do gospodarki".

Andrzej Duda zaznaczył, że to nie jest koniec potrzebnych Polsce zmian i jest "wiele obszarów, które muszą zostać naprawione po poprzedniej epoce, po poprzednim systemie, jeszcze sprzed 30 lat, gdzie pozostawały różnego rodzaju złogi, które wreszcie trzeba usunąć. Trzeba usunąć różnego rodzaju niewłaściwe przepisy, niewłaściwe rozwiązania, których jest dużo, a które są wykorzystywane przez nielicznych, którzy czerpią z tego cały czas korzyści". "Trzeba Polskę w tych obszarach naprawić, żeby była państwem rzeczywiście sprawiedliwym, także poprzez wreszcie uzdrowienie wymiaru sprawiedliwości i uczynienie polskich sądów zdrowymi" - przekonywał prezydent Duda.

KOMENTARZE8100

 • Marek 2023-06-01 21:19:16
  Oszusci przegracie te wybory.Oni tylko chca rozmawiac o emeryturach stazowych.To ma byc podpisane ze beda rozmawiac o emeryturach stazowych ,czyli moga oszusci pisowcy rozmawiac ze 100 lat albo i dluzej i nic z tego nie bedzie.Nie myslcie ze cos tam podpisza i wejda w zycie emerytury stazowe Nic z ...tego oni beda tylko rozmawiac.Tak lekcewaza sobie ludzi pracujacych cale zycie.A socjal 800 plus jak sie szybko spiesza zeby to wprowadzic dla rodzin i dla siebie.Nigdy nie wprowadza emerytur stazowych bo niby kto bedzie tyral na te ich niesprawiedliwe rozdawnictwo .To sa oszusci .Nie chca wyjsc z koryta.Gdzie sa emerytury stazowe? ,patologiczne umowy smieciowe jak byly tak sa.Jawnosc wynagrodzen pisostwo na nie.Wypad !!!  rozwiń
 • Realista 2023-06-01 20:03:41
  Spotkanie komitetu NSZZ solidarność było faktycznie ,co dalej to pewno tylko prezesunio z Nowogródzkiej wie,ale faktycznie różnica w wyborach będzie niewielka to liczy się każdy głos i PiS o tym wie a od koryta ciężko odejść i jeszcze być rozliczony więc wszystko możliwe Dużo Zdrówka ...  rozwiń
 • Obiektywny 2023-06-01 16:21:43
  Może do tych mądrzejszych w końcu dotarło że ten przekręt pisu nie ujdzie na sucho i może przewròcič koryto .Ryzyko ogromne a na emeryturach już się przejechali popaprañcy.Tymbardziej że prawdziwe notowania coraz gorsze.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!