Partnerzy portalu

Prezydent Duda o sukcesach 2018 roku: realizacja 500 plus bardzo ważna

Największym efektem takich programów jak 500 plus jest radykalne zredukowanie biedy wśród dzieci - tak podsumował mijający rok prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda w czasie niedzielnego (30 grudnia) wywiadu w TVP Info był poproszony o podsumowanie mijającego roku z perspektywy trzylecia swojej prezydentury.

- Na pewno jestem zadowolony z tego, że udało się zrealizować takie programy jak (...) 500 plus. To było bardzo ważne. Największym tego efektem i tym, który najbardziej mnie cieszy, jest to, że jak wynika z danych, została zredukowana radykalnie bieda wśród dzieci. To jest rzecz najważniejsza - podkreślił Duda. Dodał, że teraz rodzice mają środki na dodatkowe zajęcia czy rozrywki dla swoich dzieci.

- Jeśli dziecko będzie mogło mieć dodatkowe kursy językowe i posiądzie dodatkowe umiejętności, to stanie się bardziej otwarte na świat, będzie miało większe możliwości zawodowe. To jest właśnie to, czego chcemy. To jest kierunek, w jakim chcemy żeby rozwijało się nasze społeczeństwo - mówił prezydent.

Duda powiedział, że cieszy go również wdrożenie obniżenia wieku emerytalnego, podczas gdy opozycja krzyczała, że się tego nie uda zrobić, tak samo jak 500 plus.

Prezydent złożył też życzenia noworoczne: - Życzę wszystkim moim rodakom, żeby rok 2019 był po prostu dobrym rokiem, żebyście Państwo - patrząc na niego z perspektywy kolejnego sylwestra - mogli spokojnie powiedzieć, patrząc wstecz, że to był dobry rok, że udało się zrealizować wiele planów, że w Polsce zdarzyło się wiele dobrych rzeczy. Żebyście Państwo mogli, patrząc na swoją rodzinę, swoje gospodarstwo domowe, powiedzieć: żyje nam się w naszym kraju coraz lepiej, sprawy idą w dobrym kierunku. (...) A przede wszystkim, żebyśmy byli zdrowi.

KOMENTARZE1

  • emeryt 65+ 2019-01-01 13:18:42
    Jestem emerytem, mnie się nie poprawiło, znowu podrożał czynsz , żywność jest bardzo droga, podatki od emerytury chyba też nie zmalały, moje leki chyba nie podrożały, na nic więcej nie wydaję bo nie mam. Słyszałem, że od marca ma być 70 zł. podwyżki dla emerytów, ale nie wiem czy brutto, czy na rękę....  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!