Partnerzy portalu

Prezydent: dziękuję panom generałom za dotychczasową służbę

  • PAP
  • 11 listopada 2021 - 09:43
Dziękuję panom generałom za dotychczasową służbę - mówił w czwartek prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia nominacji generalskich oficerom Wojska Polskiego oraz Straży Granicznej. Podkreślił, że te odznaczenia to podziękowanie ze strony Rzeczypospolitej za to, co dokonali dotychczas.

Podczas uroczystości prezydent Duda podkreślał, że to wielki zaszczyt móc zostać uhonorowanym wysokim odznaczeniem państwowym w ten szczególny dzień, jakim jest Święto Niepodległości.

"Z całego serca dziękuję panom generałom za dotychczasową służbę, która umożliwiła te nominacje, która umożliwiła wprowadzenie panów generałów w korpus generalicji Rzeczypospolitej Polskiej" - powiedział prezydent.

"Dziękuję za wykorzystanie swoich niezwykłych talentów organizacyjnych, umiejętności, które panowie posiadacie jako umiejętności osobiste, indywidualne, ale wykorzystane tak, jak w najlepszych wzorcach, jak w przypowieści ewangelicznej o talentach" - zaznaczył. "Nie zakopane, tylko wykorzystane do tego, by je pomnożyć, by powiększyć dobro Rzeczypospolitej, by poprawić jakość funkcjonowania polskich sił zbrojnych i organizację Polskiej Straży Granicznej" - dodał.

"Jesteście panowie generałowie mężczyznami jeszcze cały czas w sile wieku, z absolutnie długą jeszcze perspektywą służby. Wierzę w to, że do tych gwiazdek, które dzisiaj otrzymaliście dojdą kolejne, za wierną, oddaną i zaangażowaną służbę, za zasługi dla Rzeczypospolitej" - zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że wręczone odznaczenia, to podziękowanie ze strony Rzeczypospolitej za to, co odznaczeni dokonali dotychczas.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!