Partnerzy portalu

Prezydent: kluczem do mądrej polityki państwa jest zgodne działanie instytucji państwa

  • PAP
  • 4 czerwca 2020 - 18:14
Kluczem do mądrej polityki państwa jest zgodne działanie większości w Sejmie, rządu i prezydenta; wspólna praca, aby innym zapewnić pracę, aby wesprzeć przedsiębiorców, a nie awantura i kłótnie - powiedział w czwartek w Chełmie prezydent Andrzej Duda.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Prezydent wyraził zadowolenie z pozytywnych działań w ramach tzw. tarczy antykryzysowej, w tym wsparcia dla polskich przedsiębiorców i czasowego zwolnienia ich z płacenia składek ZUS. Dziękował "za wszystkie mądre rozwiązania" przygotowane przez władze.

Andrzej Duda podkreślał, że z samego Polskiego Funduszu Rozwoju "są miliardy złotych wypłacone do rąk polskich przedsiębiorców", aby ratować ich biznesy, ale przede wszystkim - miejsca pracy. Jak mówił, z tego źródła "są to wypłaty rzędu 1 mld zł dziennie". Dla porównania - wskazywał - przekop Mierzei Wiślanej to koszt 2 mld zł.

Według prezydenta, agencje ratingowe zauważają, że Polska dobrze sobie radzi w kryzysie spowodowanym pandemią koronawirusa.

Jak ocenił, "kluczem do tej mądrej polityki jest zgodne działanie, a nie awantura i kłótnia, wspólna praca, po to, by innym pracę zapewnić, by wesprzeć przedsiębiorców". Podkreślał, że liczy się dobre współdziałanie przy wspieraniu inwestycji, które mają być realizowane, pomiędzy większością parlamentarną, rządem i prezydentem.

Prezydent przekonywał, że trzeba składać i uchwalać dobre ustawy, ale też muszą być one podpisywane przez głowę państwa, że trzeba wziąć za nie odpowiedzialność i pilnować ich wykonania.Jak zapewnił, on jest gotów tę odpowiedzialność podejmować.

Andrzej Duda podkreślił, że wierzy głęboko w to, że Polska "potrzebuje utrzymania kursu, który został powzięty". Jak mówił, kurs ten obejmuje programy społeczne, w tym 500 plus i tzw. 13 emeryturę. Jak dodał, świadczenia te są "gwarancją poziomu życia"; zapewnił, że póki będzie prezydentem, nie zostaną one zniesione.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!