Partnerzy portalu

Prezydent: marszałek Witek obiecała, że uczyni wszystko, aby Sejm przyjął ustawę o bonie turystycznym przed wakacjami

  • PAP
  • 8 czerwca 2020 - 15:17
Marszałek Elżbieta Witek obiecała mi, że uczyni wszystko, co w jej mocy, aby Sejm jeszcze przed tymi wakacjami przyjął ustawę o bonie turystycznym; mam nadzieję, że Sejm będzie ją rozpatrywał na najbliższym posiedzeniu - oświadczył w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Bon turystyczny o wartości 500 zł na dziecko będzie przyznawany niezależnie od poziomu dochodów; skorzysta z niego 6 mln dzieci.

"Rozmawiałem przed chwilą z marszałek Sejmu Elżbietą Witek; pani marszałek obiecała mi, że uczyni wszystko co w jej mocy, by Sejm jeszcze przed tymi wakacjami przyjął ustawę o bonie turystycznym. Mam zatem nadzieję, że Sejm będzie ją rozpatrywał na najbliższym posiedzeniu" - powiedział prezydent w Ustce.

"Ale oczywiście apeluję też do Senatu, by - gdy już Sejm tę ustawę przyjmie, gdy ona trafi do Senatu - nie zwlekał 30 dni, tylko jak najszybciej podjął nad nią pracę. By ten bon jak najszybciej był rzeczywiście w dyspozycji polskich rodzin, zafunkcjonował jak najszybciej, by te pieniądze jak najszybciej trafiły do naszej branży turystycznej" - podkreślił.

Andrzej Duda ocenił, że świadczący usługi turystyczne w całym kraju bardzo czekają na pieniądze, które mogliby otrzymać od rodzin. Wyraził nadzieję, że bon turystyczny pomoże tej branży.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!