Partnerzy portalu

Prezydent Poznania do dzieci: nigdy nie bójcie się mówić tego, co uważacie za słuszne

  • PAP/KO
  • Opublikowano: 1 czerwca 2023 - 16:23
W Dniu Dziecka mam do was prośbę: pozostańcie zawsze szczerzy i nigdy nie bójcie się mówić tego, co uważacie za słuszne – podkreślił prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, zwracając się do najmłodszych mieszkańców. W czwartek odbyły się obrady IV Dziecięcej Rady Miasta Poznania.

"Cieszę się, że możemy korzystać z waszych rad. To ważne, bo większość naszych decyzji podejmujemy właśnie z myślą o was. Sadzimy drzewa, które będą duże, gdy będziecie dorośli. W Dniu Dziecka mam do Was prośbę: pozostańcie zawsze szczerzy i nigdy nie bójcie się mówić tego, co uważacie za słuszne" - mówił w czwartek do najmłodszych mieszkańców miasta prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

1 czerwca rozpoczęły się obrady IV Dziecięcej Rady Miasta Poznania. Jak poinformował poznański magistrat, 20 młodych radnych wybranych zostało w konkursie "Eko nie Ego", organizowanym przez Fundację Flow Art. Wzięli w nim udział uczniowie klas od III-VIII poznańskich szkół podstawowych. Obradom przewodniczył przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz. W sesji wzięli udział także prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i jego zastępca Mariusz Wiśniewski.

Młodzi radni rozmawiali m.in. o ekologii, ochronie środowiska, gospodarce odpadami i o idei zero waste. Mówili, jakie pomysły ekologiczne sprawdzają się w ich szkołach i co jeszcze można usprawnić. Wskazywali m.in., że wokół szkół montowane są domki dla ptaków, rezygnują w szkołach z ręczników papierowych. Wśród postulatów dzieci znalazł się m.in. pomysł stworzenia aplikacji z mapą terenów zielonych, szlaków rowerowych, a także punktów do segregacji śmieci i sprzętów elektrycznych.

"Jako dorośli możemy się od was dużo nauczyć. Życzyłbym dorosłej radzie miasta, by o dobru Poznania myślała zawsze tak jak wy, nie przez pryzmat polityki, ale skupiając się na tym, co jest naprawdę ważne" - zaznaczył Jaśkowiak.

Na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania na wszystkich młodych mieszkańców miasta czekały specjalne atrakcje. Można było wziąć udział m.in. w pokazie baniek mydlanych, zrobić brokatowy tatuaż, posłuchać koncertu czy współuczestniczyć w interaktywnym spektaklu.

 

 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!