Partnerzy portalu

Prezydent: W Polsce nigdy nie było żadnych stref wolnych od LGBT

Nigdy w Polsce nie było żadnych "stref wolnych od LGBT", to bzdura i kłamstwo. To całkowita potwarz dla Polski, zawsze byliśmy krajem tolerancyjnym - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla litewskiej telewizji LRT.
 • Polska zawsze była krajem tolerancyjnym. Nigdy nie było prześladowań na żadnym tle. W krajach Unii Europejskiej były prześladowania np. ludzi o preferencjach seksualnych, natomiast nie w Polsce - powiedział prezydent.
 • To jest bzdura, to jest kłamstwo. Nigdy nic takiego nie zostało w Polsce przyjęte. Nigdy w rzeczywistości nie było żadnej strefy wolnej od LGBT - wyjaśnił odpowiadając na pytanie o "strefy wolne od LGBT" w Polsce.
 • Owszem, samorządy przyjmowały uchwałę o ochronie rodziny, ale nie było żadnych stref - zaznaczył.

W rozmowie Duda poruszył kwestię historii i funkcjonowania Unii Europejskiej; mówił, że UE powstała, aby nie było więcej takiej tragedii jak II wojna światowa.

"Po to ojcowie założyciele Unii Europejskiej stworzyli tę wspólnotę: jako Wspólnotę Węgla i Stali, jako wspólnotę gospodarczą, jako wspólnotę, w której miały się zacieśniać więzi gospodarcze, które w efekcie miały prowadzić do więzi między narodami. A nie jako twór, w którym będą narzucane nowe wzorce ideologiczne i nowe tradycje nieznane w państwach członkowskich, niebędące w istocie tradycjami poszczególnych narodów. Pod tym względem właśnie w Unii gwarantowana była niezależność państw i narodów" - podkreślił prezydent.

Dopytywany, co ma na myśli mówiąc o "ideologicznych wartościach" odparł, że: "na przykład wartości o charakterze lewicowym, które w Polsce nigdy nie miały miejsca i nigdy nie były przejmowane".

"Polska zawsze była krajem tolerancyjnym. U nas nigdy nie było prześladowań na żadnym tle. W krajach Unii Europejskiej były prześladowania np. ludzi o preferencjach seksualnych, natomiast nie w Polsce. W Polsce nie byli prześladowani, nigdy nie było prawa przeciwko takim osobom. U nas jest tolerancja. Zawsze była" - powiedział Duda.

Ale - jak zaznaczył - jest to "na zasadzie takiej, że to prywatna sprawa człowieka, jego osobista preferencja". "Proszę bardzo - to, co on robi w swoim osobistym życiu, w czterech ścianach swojego domu czy mieszkania, to jego prywatna sprawa" - zaznaczył prezydent.

Na pytanie o "strefy wolne od LGBT" w Polsce odparł, że "to jest bzdura, to jest kłamstwo". "Nigdy czegoś takiego nie było. Jeden działacz LGBT bardzo radykalny i bardzo agresywny zrobił taką kampanię w internecie, fałszując rzeczywistość. To jest fake news. Nigdy nic takiego nie zostało w Polsce przyjęte. Nigdy w rzeczywistości nie było żadnej strefy wolnej od LGBT. To fake news, całkowita potwarz dla Polski. Nigdy nic takiego nie miało miejsca" - podkreślił Duda.

Zaznaczył, że owszem, samorządy przyjmowały uchwałę o ochronie rodziny, ale nie było żadnych stref.

KOMENTARZE4

 • szczęść boże ! 2021-10-22 15:37:50
  czy ten błazen nie powinien być teraz na nartach ? podobno spadł śnieg w górach ? idzie zima idź palancie do śniegu !
 • fra 2021-10-22 11:58:52
  Kiedyś nie było, za pis_adriana dużo się zmieniło
 • Z.Walczak 2021-10-22 09:43:37
  Po zaprezentowanej treści widać, że przydomek "Mao" nie jest przypadkowy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!