Partnerzy portalu

Prognoza pogody na 11 i 12 lutego

  • PAP
  • 11 lutego 2023 - 05:47
Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa północna, wschodnia oraz środkowa jest w zasięgu niżów z rejonu Zatoki Botnickiej i Morza Barentsa, z którymi związane są układy frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa północna, wschodnia oraz środkowa jest w zasięgu niżów z rejonu Zatoki Botnickiej i Morza Barentsa, z którymi związane są układy frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże.

Polska jest w zasięgu niżu, którego ośrodek znad Szwecji przemieści się nad Estonię i Rosję. Z północy na południe przemieszcza się układ frontów atmosferycznych. Z zachodu napływa coraz cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie rosło.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na pozostałym obszarze deszczu. Lokalnie możliwy marznący deszcz lub mżawka powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -2 st. C w rejonach podgórskich Karpat, około 3 st. C w centrum, do 8 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr na ogół umiarkowany, na wybrzeżu początkowo silny i bardzo silny, do 60 km/h, w całym kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. Na wybrzeżu i w Sudetach porywy wiatru do 90 km/h, w Karpatach do 85 km/h. W górach lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże, większe przejaśnienia na północnym wschodzie. W południowo-wschodniej połowie kraju opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na pozostałym obszarze deszczu. Prognozowana wysokość opadów do 10 mm na południu kraju. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm w Karpatach. Lokalnie marznąca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od -6 st. C na Suwalszczyźnie do -1 st. C na Rzeszowszczyźnie, Zamojszczyźnie, Pomorzu i w kotlinach sudeckich; cieplej na zachodzie i w centrum kraju od 0 st. C do 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu kraju porywisty, północno-zachodni i zachodni. W górach porywy wiatru do 70 km/h i stopniowo słabnące. W górach lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północnym wschodzie rozpogodzeniami. Miejscami słaby deszcz i mżawka oraz deszcz ze śniegiem, w górach śnieg. Rano zanikająca marznąca mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od -1 st. C w rejonach podgórskich Karpat, około 4 st. C w centrum, do 9 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby, miejscami, szczególnie na wybrzeżu, umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu porywisty, z kierunków zachodnich.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże. Opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna 4 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni.

W nocy w stolicy zachmurzenie początkowo duże, później postępujące od północy większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Początkowo zanikające opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Lokalnie mgła marznąca ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna -3 st. C. Miejscami nawierzchnie dróg i chodników śliskie. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, północno-zachodni.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Nad ranem lokalnie mgła marznąca ograniczającawidzialność do 200 m. Temperatura maksymalna 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!