Partnerzy portalu

Projekt rozporządzenia rządu ws. utworzenia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • PAP
  • 18 października 2021 - 09:37
Utworzenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego związane z decyzją o przekształceniu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w dwa urzędy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz w Ministerstwo Sportu - zakłada projekt rozporządzenia rządu opublikowany w wykazie prac legislacyjnych.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W projekcie rozporządzenia wyjaśniono, że "w skład Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wejdą komórki organizacyjne dotychczasowego Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu obsługujące sprawy działu administracji rządowej kultura i ochrona dziedzictwa narodowego oraz pracownicy obsługujący sprawy tego działu".

1 marca 2021 r. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostało przekształcone w Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Tego dnia weszło w życie rozporządzenia Rady Ministrów z 10 lutego ws. zniesienia Ministerstwa Sportu oraz utworzenia Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a także rozporządzenie z 22 lutego zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!