Partnerzy portalu

Prokuratura oskarżyła radomskiego radnego PO

  • PAP
  • 27 kwietnia 2011 - 12:15
Akt oskarżenia przeciwko radomskiemu radnemu, b. kandydatowi PO na prezydenta Radomia Piotrowi Szprendałowiczowi skierowała do sądu prokuratura.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Zarzuty mają związek ze zdobywaniem przez niego w 2009 r. uprawnień łowieckich – poinformowała w środę prokuratura.

Zastępca prokuratora okręgowego Lublinie w ośrodku zamiejscowym w Chełmie Zbigniew Betka powiedział, że Szprendałowiczowi postawiono dwa zarzuty.

„W celu uzyskania uprawnień do wykonywania polowania, posłużył się on zaświadczeniem zawierającym nieprawdę o złożonym przez niego egzaminie, wiedząc o tym, że nie uczestniczył w ostatniej części egzaminu, tj. sprawdzianie strzeleckim” – wyjaśnił Betka.

Prokuratura zarzuciła też Szprendałowiczowi, że zawierające nieprawdę zaświadczenie dołączył do podania o wydanie pozwolenia na posiadanie broni myśliwskiej i na tej podstawie takie pozwolenie wydał mu mazowiecki komendant policji.

Czyny te zagrożone są karą grzywny, karą ograniczenia wolności lub karą pozbawienia wolności do dwóch lat. Szprendałowicz nie przyznaje się do winy.

Prokuratura oskarżyła także Wojciecha Sz., przewodniczącego komisji egzaminacyjnej przeprowadzającej egzaminy łowieckie, a zarazem przewodniczącego zarządu okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Radomiu.

Według prokuratury w zaświadczeniu wystawionym Piotrowi Szprendałowiczowi poświadczył on nieprawdę w zakresie złożenia przez niego egzaminu z wynikiem pozytywnym, mimo że wiedział, iż nie uczestniczył on w sprawdzianie strzeleckim.

Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura postawiła Szprendałowiczowi zarzuty w lutym (wtedy tez zezwolił on na publikację swoich danych osobowych). Dzień wcześniej zawiesił on członkostwo w PO i w klubie radnych tej partii w Radzie Miejskiej w Radomiu.

Szprendałowicz był w ubiegłorocznych wyborach kandydatem PO na prezydenta Radomia; otrzymał niecałe 40 proc. głosów. Przegrał z kandydatem PiS Andrzejem Kosztowniakiem (zabierz głos/oceń prezydenta). Przed wyborami Szprendałowicz był członkiem zarządu woj. mazowieckiego.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!