Partnerzy portalu

Propozycje programowe dla Mazowsza: budowa południowej obwodnicy Warszawy i elektrowni w Ostrołęce

  • PAP/MIW
  • Opublikowano: 20 sierpnia 2018 - 14:41
Budowa południowej obwodnicy Warszawy i mazowieckiego odcinka autostrady A2, modernizacja linii kolejowej Warka-Radom czy budowa elektrowni w Ostrołęce - to główne propozycje programowe PiS dla Mazowsza, które szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba przedstawił 20 sierpnia.

Poręba poinformował na konferencji prasowej w Radomiu, że PiS rozpoczyna swój "maraton programowy", podczas którego we wszystkich województwach Polski najważniejsi politycy ugrupowania będą prezentować program dla regionów.

- Będziemy prezentować w kolejnych dniach, w kolejnych województwach nasze kolejne propozycje, jeżeli chodzi o przyspieszenie cywilizacyjnego rozwoju każdego z regionów Polski - mówił szef sztabu PiS. Wśród propozycji wyborczych PiS znajdą się m.in. - jak mówił Poręba - pomysły na zwiększenie dostępności komunikacyjnej czy rozwoju infrastruktury: sportowej, kolejowej, użytku publicznego.

Polityk wskazywał, że PiS chce swoją akcją pokazać w różnych miejscach Polski, że jest alternatywa dla rządów PO i PSL.

- To właśnie PO i PSL w 15 na 16 województw rządzi. Uważamy, że można rządzić lepiej, skuteczniej, odważniej - dodał.

Zdaniem Poręby, województwo podkarpackie, w którym rządzi PiS, jest przykładem na przyspieszenie rozwoju w ciągu ostatnich trzech lat "dzięki harmonijnej i zgodnej współpracy z rządem".

W jego ocenie, jeżeli PiS będzie rządził w samorządzie, to "podniesienie poziomu cywilizacyjnego rozwoju województw będzie po prostu widoczne".

- Obiecujemy, realizujemy, dotrzymujemy słowa. To jest nasze motto - dodał szef sztabu PiS.

Poręba przedstawił priorytety programowe PiS dla Mazowsza.

- Po pierwsze, budowa południowej obwodnicy Warszawy. Po drugie, budowa mazowieckiego odcinka autostrady A2 - tutaj w najbliższych tygodniach, miesiącach, dniach będą pewne decyzje. Po trzecie, modernizacja linii kolejowej Warka-Radom. Po czwarte, budowa elektrowni Ostrołęka. Po piąte, budowa mazowieckich odcinków dróg S17, S7 i Via Baltica - mówił.

Zdaniem Poręby "zwiększenie dostępności komunikacyjnej" sprawi, że województwo mazowieckie będzie rozwijać się "szybciej, skuteczniej i lepiej pod rządami PiS".

W konferencji uczestniczyli też: szef gabinetu premiera Marek Suski, wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz oraz kandydat PiS do Sejmiku Województwa Mazowieckiego Radosław Fogiel.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!