Partnerzy portalu

Przdłużono nabór do rady dzieci i młodzieży

Do 12 listopada przedłużony został nabór do Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki - poinformowało MEiN. Będzie to szósta kadencja. Rada jest ciałem opiniodawczo-doradczym w kwestiach dzieci i młodzieży.

Członkami rady mogą zostać uczniowie, którzy urodzili się między 1 października 2000 r. a 1 października 2008 r. Będzie się ona składała z 32 członków (po dwóch z każdego województwa).

Chętni muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej resortu edukacji i przedstawić w nim swoją wizję działalności rady, a następnie przesłać skan formularza wraz z wymaganym życiorysem na adres: naborRDIM@mein.gov.pl.

Nadesłane kandydatury będą oceniane na podstawie przesłanych zgłoszeń, w szczególności uzasadnienia przygotowanego przez kandydata. Przy analizie zgłoszeń kandydatów brane jest pod uwagę także: zaangażowanie w wolontariat, zaangażowanie w działalność społeczną, w życie społeczności lokalnych i w życie publiczne oraz osiągane wyniki w nauce.

Resort edukacji wskazuje, że więcej informacji na temat kandydowania można znaleźć w formularzu zgłoszeniowym lub pod numerem telefonu 22 52-92-208.

MEiN na zgłoszenia czeka do 29 października br. Wyniki naboru zostaną opublikowane na stronie internetowej resortu.

Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki działa od 2016 r. Do głównych jej zadań należy wyrażanie opinii, w tym przedstawianie propozycji w kwestiach dzieci i młodzieży w zakresie spraw objętych działem administracji rządowej oświata i wychowanie, w szczególności przedstawianie opinii na temat planowanych zmian, w tym propozycji rozwiązań. Jej kadencja trwa rok.

KOMENTARZE5

  • Rodzic 2021-11-06 15:48:53
    Do Mao: DORADCA METODYCZNY kogo obchodzi co robisz z proboszczem 😂
  • Mao 2021-11-05 08:02:21
    proboszczowie wybiorą .. tych swoich ugłaskanych .. czarny pokropi . Kurwizja w transmisji juz nie bedzie musiała dawać przebitek jak się jakiś nieprawomyślny zdarzy
  • Rodzic 2021-11-03 15:21:35
    Do Ywzab: DORADCO METODYCZNY tutaj jesteś? 😎🤓😎🤓😎

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!