Partnerzy portalu

Przedłużono areszt prezydentowi Starachowic

  • PAP
  • 13 grudnia 2011 - 11:35
Do 1 marca 2012 r. Sąd Rejonowy w Starachowicach przedłużył areszt dla podejrzanego o korupcję i matactwo prezydenta Starachowic Wojciecha B.

O przedłużenie aresztu wystąpiła przed tygodniem do sądu Prokuratura Apelacyjna w Krakowie, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.
Jak tłumaczył sędzia, orzeczenie nie jest prawomocne i przysługuje na nie zażalenie.

Czytaj też: 90 tys. zł kaucji prezydenta przepadnie

„Oczywiście z zadowoleniem przyjmujemy decyzję o przedłużeniu aresztu. Będziemy mogli teraz prowadzić bez przeszkód postępowanie; nikt nie będzie mataczył” – powiedział prok. Piotr Kosmaty z krakowskiej Prokuratury Apelacyjnej.

Prezydent Starachowic jest podejrzany o przyjęcie 96 tys. zł łapówek. Był zatrzymany w sierpniu i do 10 listopada przebywał w areszcie, z którego został zwolniony, bo przyznał się do zarzutów korupcyjnych i złożył wyjaśnienia. Prokuratura zastosowała wtedy wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 90 tys. zł oraz zakaz opuszczania kraju.

Zarzuty korupcji usłyszała też Justyna Z. z urzędu miejskiego w Starachowicach. Zdaniem prokuratury, miała pośredniczyć w przekazywaniu pieniędzy. Kobieta nie przyznała się do winy. Prokuratura zastosowała wtedy wobec niej dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i 9 tys. zł poręczenia majątkowego.

W piątek starachowicki sąd orzekł przepadek kaucji wpłaconej przez Wojciecha B. i Justynę Z. Orzeczenia te nie są prawomocne.

Wojciech B. i Justyna Z. zostali ponownie zatrzymani w piątek 2 grudnia. Usłyszeli zarzut nakłaniania świadka do składania fałszywych zeznań. Podejrzani nie przyznali się do tego i złożyli obszerne wyjaśnienia. Ich treści prokuratura nie ujawnia. Prokuratura wystąpiła do sądu o aresztowanie Wojciecha B. i Justyny Z. z obawy o matactwo. Oboje zostali aresztowani.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami prezydent Starachowic trafił ponownie do aresztu na 18 dni, czyli na czas, jaki pozostał mu do spędzenia w areszcie przed zwolnieniem.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!