Partnerzy portalu

Przedterminowe wybory wójta w gminie Boćki

  • MIW
  • 23 maja 2017 - 13:22
Znamy już datę przedterminowych wyborów wójta w gminie Boćki (woj. podlaskie). Następca Stanisława Derehajło zostanie wybrany 9 lipca.

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie prezesa Rady Ministrów w sprawie przedterminowych wyborów wójta gminy Boćki w województwie podlaskim. Przez ostatnie 20 lat gminą rządził Stanisław Derehajło. W kwietniu tego roku został doradcą do spraw samorządu terytorialnego Jarosława Gowina, wicepremiera oraz ministra nauki i szkolnictwa wyższego (z wicepremierem łączy go przynależność do Polski Razem Zjednoczonej Prawicy – Derehajło est wiceprzewodniczącym zarządu regionalnego tej partii). Miał się zająć organizacja ogólnopolskiej sieci edukacyjnej. Odchodząc z urzędu Derehajło przypominał, że to i tak miała być jego ostatnia kadencja jako wójta, gdyż nie zamierzał startować w kolejnych wyborach. Do czasu wyboru nowego wójta gminą rządzi komisarz.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!