Partnerzy portalu

Przemyśl: Ogólnopolski konkurs dla młodzieży na ilustracje do wierszy

  • PAP
  • 6 listopada 2021 - 09:28
Uczniowie szkół średnich z całej Polski mogą wziąć udział w konkursie plastycznym na ilustracje do wybranych wierszy Gawędziarza Jańca, organizowanym przez Centrum Kulturalne (CK) w Przemyślu. Chętni swoje prace mogą przesyłać do 26 listopada.

Jak informuje organizator konkursu, Gawędziarz Janiec to pseudonim artystyczny jednego z mieszkańców Miejskiego Domu Pomocy Społecznej w Przemyślu, którego wielką pasją jest wymyślanie, pod wpływem chwili, rymowanych historyjek i krótkich wierszy na tematy dotyczące wielkich i małych spraw naszego życia.

Na stronie CK w Przemyślu prezentowane są wybrane wiersze Gawędziarza Jańca, z którymi mogą zapoznać się uczestnicy konkursu.

Do konkursu mogą być zgłaszane prace plastyczne uczniów klas I-V szkół średnich z całej Polski. Prace konkursowe powinny być w wykonane w kategoriach: malarstwo, rysunek, grafika, aplikacja i collage.

Jak zastrzegł organizator, każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie dwie prace, będące ilustracją wiersza czy wierszy Gawędziarza Jańca, ale prace te nie mogą być wcześniej ani publikowane, ani też nie mogą brać udziału w innych konkursach.

Celem konkursu jest kształtowanie umiejętności przekazywania w formie plastycznej swoich przemyśleń dotyczących utworu poetyckiego, a także propagowanie terapii przez sztukę jako skutecznej formy rehabilitacji osób niepełnosprawnych oraz integracja osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi. Ponadto konkurs pozwoli wyłonić szczególnie utalentowanych twórców spośród uczestników konkursu.

Nagrodzone prace zostaną umieszczone w tomiku poetyckim z wierszami Gawędziarza Jańca, wydanym przez Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród i wyróżnień połączone z promocją tomiku i spotkaniem z autorem wierszy odbędą się w Centrum Kulturalnego w Przemyślu 17 grudnia 2021 r.

Organizatorem Konkursu Plastycznego na ilustrację do wybranych wierszy Gawędziarza Jańca jest Centrum Kulturalne w Przemyślu, zaś współorganizatorem Miejski Dom Pomocy Społecznej w Przemyślu.

Szczegóły oraz regulamin konkursu i wybrane wiersze Gawędziarza Jańca znajdują się na stronie Centrum Kulturalnego w Przemyślu: https://www.ck.przemysl.pl/ck/ogolnopolski-konkurs-plastyczny-na-ilustracje-do-wybranych-wierszy-gawedziarza-janca,3143.html

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!