Przeznaczeni do wysiedlania protestują. "Pod CPK zniknie 19 miejscowości"

Mieszkańcy gmin, na terenie których ma powstać CPK, nie zgadzają się na proponowane im rozwiązania (fot. PAP/Leszek Szymański)
- Odpowiedzialni za budowę CPK nie liczą się z mieszkańcami, którzy będą wysiedlani w związku z tą inwestycją. Nie jest też brany pod uwagę głos samorządów - ocenia w wywiadzie z PortalSamorzadowy.pl Krzysztof Jaworucki, prezes Stowarzyszenia „Zanim Powstanie Lotnisko - CPK”.
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
- - Pod budowę tego lotniska ma być wysiedlonych kilka tysięcy ludzi. W całości zniknie 19 miejscowości, a częściowo następnych kilkanaście - mówi Krzysztof Jaworucki, prezes stowarzyszenia reprezentującego mieszkańców, którzy mają być wywłaszczeni w związku z budową CPK.
- - Rząd i spółka CPK chcą zrealizować tę inwestycję wyłącznie na swoich warunkach, to jest rodzaj dyktatu - uważa Jaworucki.
- Jaworucki twierdzi, że wysokość odszkodowań, jakie mają dostać wysiedlani, nie wystarczy im na budowę czy zakup porównywalnego domu.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE13
-
Gosciu
2023-02-03 15:49:52
Cpk nigdy nie powstanie to pralnia pieniedzy
-
ryszar
2023-02-01 13:55:01
nie zostanie Koreańcycy już przygotowali samych inwestycji za 2,7 mld $ w Cpk, nawet główni przeciwnicy Zaodrzanie
-
Iwo
2023-02-01 13:37:33
Tak, powstaną apartamenty „Na polach kukurydzy” Oglądałam reportaż, dobrej klasy ziemia pod lotnisko, współczuję tym ludziom