Partnerzy portalu

PSL stawia sobie za cel powrót do współrządzenia województwem lubelskim

  • PAP
  • Opublikowano: 15 października 2021 - 17:29 | Zaktualizowano: 15 października 2021 - 18:07
Zdobycie takiego wyniku w wyborach do sejmiku, żeby współrządzić regionem, będzie jednym z celów PSL w woj. lubelskim - powiedział w piątek prezes ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.

W piątek Kosiniak-Kamysz przyjechał do Lublina na VI Wojewódzki Zjazd Delegatów PSL Woj. Lubelskiego.

"Dzisiaj jesteśmy w opozycji w woj. lubelskim, choć przez wiele lat mieliśmy przyjemność zarządzać tym województwem i to będzie jeden z celów, które sobie wyznaczymy na dzisiejszym zjeździe. Zdobycie takiego wyniku w wyborach do Sejmiku Województwa Lubelskiego, żeby współrządzić woj. lubelskim, żeby realizować nasz program" - powiedział Kosiniak-Kamysz podczas konferencji prasowej przed zjazdem.

Jako cel ogólnokrajowy PSL Kosiniak-Kamysz wymienił powrót do współrządzenia Polską po kolejnych wyborach parlamentarnych. "Widać, że brakuje normalnych partii na scenie politycznej" - powiedział lider PSL. Dodał, że Polsce potrzebna jest przyzwoitość i przewidywalność. Powiedział też o swojej wizji PSL, jako partii "samodzielnej, niezależnej, która idzie własną drogą i nikomu się nie musi kłaniać. Szuka przyjaciół, ale nie jest od nikogo uzależniona" - dodał prezes PSL. Zapowiedział, że do Koalicji Polskiej będą zapraszane kolejne formacje.

Lider PSL przyznał, że jego ugrupowanie "wyciągnęło lekcję z przeszłości". "Z naszych niedociągnięć i z tego, co się nam nie udało. Idziemy z programem odbudowy polskiej wsi po sześciu latach nieudolnych rządów" - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Podczas VI Wojewódzkiego Zjazdu Delegatów PSL Woj. Lubelskiego ludowcy mają wybrać nowy zarząd i delegatów na kongres, który odbędzie się 4 grudnia w Warszawie. Podczas konferencji prasowej poprzedzającej zjazd Kosiniak-Kamysz poparł kandydaturę obecnego prezesa Zarządu Wojewódzkiego PSL w Lublinie i europosła Krzysztofa Hetmana na kolejną kadencję.

"Będziemy dzisiaj rozmawiać o kondycji lubelskiej organizacji PSL, ale nie będziemy tego robić w oderwaniu od problemów, oczekiwań ludzi w Polsce, do tego wszystkiego, co się dzieje" - powiedział Hetman.

Wśród tematów, które delegaci mają poruszyć podczas zjazdu Hetman, wymienił: podwyżki cen, inflacja, system ochrony zdrowia, rolnictwo, ceny energii, gazu i paliwa oraz miejsce Polski na arenie międzynarodowej. Zjazd rozpoczął się w piątek wieczorem w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym w Lublinie.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!