"PZPR", "Czas na sąd ostateczny". 50-latka odpowie za propagowanie ustroju totalitarnego

W Komendzie Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie kobiecie przedstawiono zarzut dotyczący wąbrzeskiego biura, a czyn - po uzgodnieniu z prokuratorem - zakwalifikowano jako propagowanie ustroju totalitarnego. Po złożeniu wyjaśnień została zwolniona do domu.
- Na to, że napisy w obu przypadkach wykonała ta sama osoba wskazywała ich treść - i wygląd. W samochodzie kobiety znaleziono pięć puszek ze sprayem, a ona sama w czasie przesłuchania przyznała się do wykonania napisów w obu miastach, chociaż nie zgodziła się z zastosowaną kwalifikacją prawną. Jednak zgromadzony materiał dowodowy na razie pozwolił na przedstawienie zarzutu dotyczącego tylko Wąbrzeźna - mówi rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji podinsp. Monika Chlebicz.
Czytaj też: Prawomocna decyzja prokuratury w Częstochowie o umorzeniu dochodzenia ws. ONR
Rzeczniczka zaznaczyła, że postępowania w sprawie ataków na biura parlamentarzystów koordynowała Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy.
W niedzielę oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie sierż. szt. Michał Głębocki poinformował o zatrzymaniu kobiety, przestawieniu zarzutu dotyczącego biura w Wąbrzeźnie i złożeniu przez nią obszernych wyjaśnień. Ze względu na dobro śledztwa nie chciał podać bliższych szczegółów dotyczących wyjaśnień i zaznaczył też, że kobieta "przyznała się częściowo".
Z kolei oficer prasowy Komendy Powiatowej w Golubiu-Dobrzyniu st. asp. Małgorzata Lipińska poinformowała, że wykonawcy napisów na drugim z biur jeszcze nie zatrzymano.
Art. 256 par. 1 Kodeksu karnego przewiduje za publiczne propagowanie ustroju totalitarnego przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat.
Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.