Partner portalu

Rada Miejska w Słupsku wybrała wiceprzewodniczących

Tadeusz Bobrowski (PiS) i Wojciech Gajewski (Łączy nas Słupsk) zostali wiceprzewodniczącymi Rady Miejskiej w Słupsku. Byli jedynymi kandydatami zgłoszonymi na środowej (28 listopada) sesji.

Tadeusz Bobrowski w tajnym głosowaniu, w którym wzięło udział 21 radnych, uzyskał poparcie 19, jeden był przeciwny jego kandydaturze, a jeden wstrzymał się od głosu. Dla Bobrowskiego to szósta kadencja w radzie miejskiej, w której był już przewodniczącym i wiceprzewodniczącym. Jest szefem klubu radnych PiS.

Za kandydaturą Wojciecha Gajewskiego było 18 radnych, dwóch zagłosowało przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu. Gajewski jest radnym trzecią kadencję.

Rada Miejska w Słupsku na początku środowej sesji ustaliła jednomyślnie w głosowaniu, że w jej prezydium będzie dwóch wiceprzewodniczących.

Czytaj też: Robert Biedroń rezygnuje z mandatu radnego Słupska

Kandydaturę Bobrowskiego zgłosił radny Wojciech Lewenstam (PiS), a Gajewskiego przewodniczący klubu radnych "Łączy nas Słupsk" Artur Wiszniewski.

Radni Koalicji Obywatelskiej nie zgłaszali swojego kandydata. Z ich klubu za zgodą wszystkich 23 radnych na inauguracyjnej sesji na przewodniczącą rady miasta została wybrana Beata Chrzanowska.

W 23-osobowej radzie 9 mandatów należy do radnych, którzy do wyborów startowali z listy KWW Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej i Roberta Biedronia i tworzą klub "Łączy nas Słupsk". Ze względu na rezygnację z mandatu radnego przez Roberta Biedronia, mandat po nim obejmie osoba wskazana przez komisarza wyborczego. Po 7 mandatów mają KO i PiS.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!